Srbija i sa "dva lica" ubedljivo bolja od Portorika, "orlovi" prošli u drugu fazu Mundobasketa

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Portorika sa 94:77 u meču drugog kola grupne faze Svetskog prvenstva u Manili

Srbija nakon dve odigrane utakmice u Manili, ima maksimalan učinak.

Nakon ubedljive pobede nad Kinom, sličan epilog doživela je i selekcija Portorika.

"Orlovi" su fantastično otvorili meč, rano došli do osetnije prednosti, koju su do poslednjih momenata odbranili.

Sredinom druge četvrtine, izabranici Svetislava Pešića došli su do odlične igre na obe strane terena, što se brzo odrazilo na rezultat.

Pogađali su "orlovi" na razne načine, dok su na drugom delu potpuno zatvorili prilaz svom košu i u drugoj četvrtini prednost je iznosila maksimalnih 32 poena.

Ipak, nije moglo bez drame i neizvesnosti, pošto je u drugih 20 minuta, Srbija pokazala drugačije lice.

Naravno, zasluge za hvatanje priključka idu i selekciji Portorika.

Već od prvog minuta u nastavku meča, Portorikanci su počeli da pogađaju trojke, odlično trče u leđa protivniku i čak pronađu način da zaustave košarkaše Srbije.

Prednost Pešićevih momaka "topila" se sa 32, do čak samo 10 poena, koliko je iznosilo sredinom poslednje deonice.

Usledili su tajm-auti selektora Srbije, nakon kojih su "orlovi" došli do lakših poena, čime su i definitivno odbili nalet rivala.

Bogdan Bogdanović i Nikola Jović su sa po 17 poena predvodili strelce našeg tima, dok je 15 poena ubacio Aleksa Avramović.

Ajzea Pinjero je sa 14 poena bio najefikasniji kod Portorikanaca, dok je Džordan Hauard ubacio poen manje.

Srbija je vodila od prvog do poslednjeg minuta meča, pobeda nije bila dovođena u pitanje i te dve stvari su veoma bitne.

Ono što može da brine jeste povreda Avramovića, kojem je ukazana pomoć u finišu meča, kao i oscilacije u igri, pogotovo u drugom poluvremenu.

Nakon dva odigrana meča, ostvareno je isto toliko pobeda i samim tim Srbija je ostvarila plasman u drugu fazu Mundobasketa.

Naredni meč u Manili, Srbija igra za dva dana protiv selekcije Južnog Sudana.

• 28. avg 2023 • 15:43

15:43

Kraj meča: Srbija - Portoriko 94:77

Izabranici Svetislava Pešića uspeli su da odigraju dovoljno dobro u finišu meča i učine ga manje zanimljivim i neizvesnim.

Srbija je savladala Portoriko rezultatom 94:77 i tako ostvarila i drugu pobedu u dve utakmice na Mundobasketu.

• 15:34

37' - Srbija odbila nalet, vodi sa 17 razlike

Poenima Bogdana Bogdanovića i Alekse Avramovića, Srbija je odbila nalet Portorika, vratila prednost na 17 poena i tako došla na korak od pobede u drugom meču na Mundobasketu.

• 15:20

34' - Portorikanci smanjuju na 10 razlike

Vezuju Portorikanci trojke na jednoj, a potom i nekoliko odbrambenih poseda na drugoj strani, čime u poslednjoj deonici smanjuju zaostatak na samo 10 poena - 81:71.

• 15:15

Kraj treće četvrtine: Srbija - Portoriko 75:58

Srbija poenima kapitena Bogdanovića završava treću deonicu, koju je izgubila 34:18.

Uprkos tome, "orlovi" u poslednju deonicu ulaze sa prenošću od 17 poena.

• 15:12

29' - Trojka Holanda. Portoriko smanjuje na 16 razlike

Trojkom Holanda, Portoriko dolazi do rezultata 30:16 u trećoj četvrtini i tako smanjuje razliku na 16 poena - 73:53

• 15:07

27' - Srbija u laganom ritmu održava prednost

Ne dozvoljava tim Srbije da se Portoriko ozbiljnije približi i učini meč neizvesnijim.

Bogdanović je počeo da pogađa u trećoj četvrtini, što stvara dodatni problem Portorikancima.

• 14:56

24' - Portoriko izašao nešto bolje u nastavku

Uspeli su Portorikanci da pogode nekoliko trojki, čime su smanjili zaostatak za Srbijom na 22 poena - 62:40.

• 14:51

21' - Nastavljen je meč

Počela je treća četvrtina, obe ekipe izašle su sa istim startnim petorkama kao i na početku meča.

• 14:33

Poluvreme: Srbija - Portoriko 57:27

Srbija ima apsolutnu kontrolu nad rivalom i deluje da se i Portoriko pomirio sa sudbinom poraza.

Izabranici Svetislava Pešića su se sredinom druge četvrtine odvojili na osetniju razliku, koja je dostigla i 30 poena.

Nikola Jović i Nikola Milutinov predvode selekciju Srbije za sada.

Jović je ubacio 11 poena, dok je Milutinov postigao 10 poena i uhvatio devet skokova.

Svi reprezentativci Srbije, sem Boriše Simanića, upisali su se u strelce.

U redovima Portorika najefikasniji su Romero sa šest i Ortiz sa pet poena.

• 14:23

13' - Srbija vodi sa 21 poenom razlike

Ristić pogađa nakon dobre leđne tehnike i rada nogu na niskom postu, a nakon toga lake poene postiže i Davidovac, čime Srbija stiče najveću prednost u iznosu od 21 poena - 38:17.