Đere rutinski do drugog kola, Kecmanovićeva agonija ne prestaje

Prvog dana takmičenja u "velikoj jabuci", pored pobede Novaka Đokovića, srpski teniseri imali su polovičan učinak
Đere rutinski do drugog kola, Kecmanovićeva agonija ne prestaje© A.K./ATAImages

Laslo Đere plasirao se u drugo kolo Ju-Es opena, dok je Miomir Kecmanović završio učešće porazom.

Đere je na startu turnira savladao Amerikanca Brendona Nakašimu maksimalnim rezultatom, po setovima 7:5, 6:4, 6:4.

Nakon razmenjenih brejkova na početku duela, serveri su se stabilizovali sve do finiša prvog seta. Tada je Đere zaigrao agresivnije, oduzeo servis rivalu i došao do 1-0. Seriju je nastavio i stekao set i brejk viška, ali se Amerikanac vratio na 4:4.

Međutim, Laslo je pokazao mentalnu stabilnost, napravio još jedan brejk i stigao na korak do titule.

Jedan brejk bio je dovoljan i u trećem setu da posao završi za nešto više od dva sata i 20 minuta.

Đerea u sledećem kolu očekuje duel sa francuskim igračem Igoom Gastonom.

Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo, pošto je poražen od Peruanca Huana Pabla Variljasa, rezulatom 1:6, 7:5, 7:5, 6:4.

Miša je nastavio sa veoma lošim rezultatima ove sezone, iako se činilo posle osvajanja prvog seta da bi mogao da prekine crnu seriju.

Međutim, Variljas je napravio preokret u sledeća tri seta, najviše zahvaljujući tome što je najvažnije poene igrao bolje.

Srbin je pokušavao da se vrati, ali nije uspeo i poražen je nakon skoro tri i po sata igre.

Peruanac će u drugom kolu igrati sa Tejlorom Fricom iz Sjedinjenih Američkih Država, koji je lako pobedio zemljaka Stiva Džonsona – 6:2, 6:1, 6:2.

Najveće iznenđenje prvog dana takmičenja svakako je poraz četvrtog igrača sveta Holgera Runea, koji je izgubio već na startu.

Bolji od Runea bio je Roberto Karbaljes Baena u četiri seta, rezultatom 6:3, 4:6, 6:3, 6:2.

Ju-Es open igra se za nagradni fond od 65 miliona dolara, a titulu brani Karlos Alkaraz.