Novak rutinski do trećeg kola, počišćen i Zapata Miraljes

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Ju-Es opena, pošto je savladao Španca Zapatu Miraljesa sa 3-0 u setovima. Naredni protivnik biće mu sunarodnik Laslo Đere
Novak rutinski do trećeg kola, počišćen i Zapata MiraljesGetty © Clive Brunskill

Još jedna sjajna partija najboljeg svetskog tenisera i nova pobeda na Ju-Es openu.

Nakon rutinske pobede u prvom kolu nad Francuzom Mijeom, Novak Đoković podjednako ubedljivo savladao je i Španca Zapatu Miraljesa.

Meč je rešen u tri seta i trajao je tek nešto više od dva sata.

Španski teniser je najviše otpora pružao u prvom setu.

Đoković je u petom gemu stigao do prednosti brejka, koju je odbranio i osvojio set sa 6:4.

Kako je vreme odmicalo, Novak je sve više dolazio do prepoznatljivije igre, u kojoj je na apsolutno sve načine dokazivao nadmoć nad rivalom.

Naredna dva seta osvojio je sa 6:1, jednom sa tri, a drugi put sa dva brejka.

Zanimljiva je bila situacija u drugom setu, kada je srpski teniser ispravio sudijsku grešku na svoju štetu.

Đoković je bez ikakvih problema sticao i održavao prednost, te se rutinski plasirao u treće kolo Ju-Es opena, gde će se sastati sa sunarodnikom.

Protivnik će mu biti Laslo Đere, koji je sa 3-0 u setovima eliminisao Francuza Gastona.

• 30. avg 2023 • 22:00

22:00

Kraj meča, Novak je u trećem kolu!

Đoković osvaja treći set sa ubedljivih 6:1 i tako sa 3-0 u setovima beleži pobedu nad Špancem Zapata Miraljesom.

• 21:50

Evo brejka i u trećem setu

Novak Đoković prvi stiže do brejka i u trećem setu.

Kao što je to bio slučaj i u prethodna dva, srpski teniser u ranoj fazi seta oduzima servis rivalu.

Đoković vodi sa 3:1 u trećem setu.

• 21:35

Španac propustio dve brejk šanse

Imao je Novak poteškoća, pošto je španski teniser imao dve brejk lopte.

Ipak, ništa od brejka na startu trećeg seta, pošto je Đoković podigao nivo igre i osvojio uvodni servis gem.

• 21:20

Novak osvaja i drugi set!

Pravi Đoković i treći brejk, te tako sa veoma ubedljivih 6:1 osvaja drugi set.

Srpski teniser vodi sa 2-0 protiv Zapata Miraljesa.

• 21:10

Đoković - Zapata Miraljes 6:4, 4:1

Naterao je Novak protivnika na veliki broj grešaka u ovom gemu, a potom ga osvojio vinerom.

Srpski teniser tako dolazi do drugog brejka i prednosti od 4:1 u drugom setu.

• 21:03

Đoković ponovo prvi do brejka

Kao i u prvom setu, Novak Đoković i u drugom prvi oduzima servis rivalu.

Srpski teniser iskoristio je drugu brejk loptu i tako stigao do prednosti od 2:1 u drugom setu.

• 20:58

Bez brejka na startu drugog seta

Srpski i španski teniser osvojili su uvodne servis gemove na startu drugog seta.

• 20:48

Novak osvaja prvi set sa 6:4

Srpski teniser iskoristio je prvu set loptu, pošto je sačuvao ranije stečenu prednost brejka.

Đokoviću je za osvajanje prvog seta bilo potrebno 49 minuta.

• 20:46

Đere je savladao Gastona

Srpski teniser Laslo Đere, plasirao se u treće kolo Ju-Es opena, pošto je savladao Francuza Uga Gastona sa 3:0 u setovima.

• 20:41

Đoković - Zapata Miraljes 5:3

Novi svetski broj jedan održava prednost brejka, pa će Španac u narednom gemu servirati za produžetak prvog seta.