Srbija se bori za medalju – odbojkašice u polufinalu Evropskog prvenstva!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je savladala Češku sa 3:1 (24:26, 25:17, 25:11, 25:14). Srbija će u polufinalu igrati protiv Holandije, a meč je na programu u petak

Najbolje srpske odbojkašice će se boriti za medalju na Evropskom prvenstvu, pošto su se plasirale u polufinale turnira, pobedom nad Češkom.

Delovalo je da će se namučiti srpske odbojkašice, pogotovo posle prvog seta, ali to, ipak, nije bio slučaj.

Čehinjama je priprao uzbudljiv prvi set, pošto su u neizvesnoj završnici došle do 26:24.

Međutim, nakon prvog seta, samo se Srbija pitala za ishod.

Drugi set su dobile sa 25:17, treći još ubedljivije - 25:11, a nije bilo drame ni u posledenjem setu - 25:14.

Tijana Bošković je bila najefikasnija sa 33 poena, dok je Maja Aleksić osvojila 16.

Srbija će u polufinalu igrati protiv Holandije, a meč je na programu u petak.

Drugi polufinalni par čine Italija i Turska.

30. avg 2023 • 21:50

Kraj meča, Srbija je u polufinalu!

Odbojkašice Srbije će se boriti za medalju na Evropskom prvenstvu.

Srbija na pragu polufinala - 21:13

Fantastična igra srpskih odbojkašica, još samo četiri poena ih deli od polufinala.

Vraćaju se Čehinje - 11:10

Odbojkašice Češke su se vratile u igru nakon lošeg starta, pa sada imaju samo poen zaostatka.

Fenomenalan početak - 5:0

Pet poena prednosti na startu četvrtog seta za Srbiju.

Srbija vodi 2-1 u setovima!

Odbojkašice Srbije osvojile su treći set sa veoma ubedljivih 25:11.

Sjajna igra u svakom segmentu donela je preokret i vođstvo od 2-1 u setovima.

Srbija - Češka 17:8, treći set

Nastavlja Srbija da održava i povećava prednost u trećem setu.

Nalet naših odbojkašica još uvek traje, prednost iznosi 17:8, pa se uskoro može očekivati preokret i vođstvo u setovima.

Odličan start trećeg seta, 5:0

Brzo je selektor Češke Joanis Atanasopulos bio primoran da traži tajm-aut u trećem setu.

Srbija osvaja svih pet uvodnih poena, te tako stiče osetniju prednost.

Srbija osvaja drugi set i tako dolazi do izjednačenja!

Pojačala je Srbija u drugom setu i to se odmah odrazilo na rezultat.

Izabranice selektora Gvidetija gotovo da su odigrale savršen set, pa su tako sa 25:17 došle do izjednačenja u četvrtfinalu.

Maja Aleksić se sa osam osvojenih poena istakla u ovom periodu meča.

Mnogo bolja igra Srbije, koja vodi 16:8

Funkcioniše u igri Srbije gotovo sve u drugom setu.

Odličnim napadima, ali i defanzivom u bloku, Srbija stiže do prednosti od 16:8 u drugom setu.

Srbija vodi 6:2 u drugom setu

Nisu izabranice selektora Gvidetija mislima ostale u prvom setu, što govori podatak i rezutlat sa početka drugog.

Srbija vodi sa 6:2 u nastavku meča.

Češka osvaja prvi set

Vodila je Srbija 23:20, ali je usledio preokret usled kojeg Češka osvaja prvi set sa 26:24.

Nerešeno - 14:14

Imala je Srbija prednost od 13:10, ali je propustila šansu da se odvoji na osetniju razliku.

Čehinje to koriste i dolaze do izjednačenja - 14:14.

Srbija - Češka 7:6

Nakon nešto slabijeg starta, Srbija je preuzela vođstvo.

Češka je vodila sa 4:2, ali je usledio preokret Srbije na 7:6.

Počeo je meč

Srbija se protiv Češke bori za plasman u polufinale.

Počeo je meč u Briselu...

Holandija čeka pobednice

Izabranice Đovanija Gvidetija nastavljaju svoj pohod ka završnici turnira, u kojoj ih već čekaju Holanđanke nakon trijumfa u utorak.

Holanđanke su već savladale Bugarsku 3:0 (25:11, 25:13, 25:19) i tako stigle među četiri najbolje selekcije Evrope. Sada je na Srbiji da protiv Češke opravda ulogu favorita i plasira se u polufinale.