Premijer liga: Agonija Čelsija, petarde Sitija i Totenhema

Fudbaleri Mančester sitija razbili su Fulam rezultatom 5:1, Totenhem je savladao Barnli - 5:2, dok je Čelsi razočarao svoje navijače na "Stamford Bridžu" porazom od Notingem Foresta - 0:1
Premijer liga: Agonija Čelsija, petarde Sitija i TotenhemaGetty © Matt McNulty / Stringer

Mančester siti je bez mnogo problema pobedio Fulam, a dominirao je tandem Holand-Alvarez. Norvežanin je dao dva i asistirao jedan, dok je Argentinac upisao gol i asistenciju.

Siti je poveo u 31. minutu kada je Holand pronašao Alvareza u petercu, a ovaj pogodio za 1:0. Fulam je uzvratio posle samo dva minuta, kada je Rim posle prekida bio na pravom mestu - 1:1.

U nadoknadi prvog poluvremena Siti je ponovo poveo, posle jedne sumnjive situacije.

Nejtan Ake je postigao gol posle kornera, ali je na putu ka golu, Manuel Akanđi stajao u ofsajd poziciji.

Fudbaleri Fulama i Marko Silva su se bunili, ali je sudija Majl Oliver pokazao na centar.

U drugom poluvremenu Siti je "dokusurio" Fulam.

Holand je u 58. minutu rutinski rešio situaciju jedan na jedan, a potom je u 70. pogodio iz penala, koji je iznudio Alvarez.

Preokret "pevaca"

Totenhem je na "Turf Muru" slavio 5:2 posle preokreta.

Foster je odmah na početku doneo prednost za Barnli, ali posle toga domaća ekipa je izgubila dominaciju.

Son je u 16. minutu postigao svoj prvi gol posle kontre, da bi u nadoknadi prvog dela Romero postigao evrogol za preokret - 1:2.

U nastavku je Medison pogodio posle greške odbrane sa 20 metara, a onda je Son spakovao još dva gola za het-trik i nedostižnih 1:5.

Agonija Čelsija

Čelsi je ponovo razočarao, ovoga puta je kod kuće izgubio od Notingem Foresta minimalnim rezultatom.

Forest je u 48. minutu kaznio novi loš potez Kaiseda koji je izgubio loptu na sredini, u nastavku akcije Avonij proigrao Elangu, a ovaj savladao Sančeza za 0:1.