Srpkinje ostale bez zlata, Turska je prvak Evrope

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbijeporažena je u Briselu od Turske sa 3:2 (25:27, 25:21, 22:25, 25:22, 15:13) u finalu Evropskog prvenstva

Odbojkašicama Srbije je srebro na EP u Briselu osma medalja na evropskim šampionatima, a sedma na poslednjih devet.

Srbija, aktuelni svetski šampion, sada ima tri zlata sa EP, tri srebra i dve bronzane medalje.

Turska je u Briselu stigla do šestog odličja na EP, a prvi put u istoriji ova zemlja je postala evropski šampion, posle dva srebra i tri bronze. Turska se revanširala Srbiji za poraz u finalu EP 2019. godine.

Najefikasnija u selekciji Turske u večerašnjem meču bila je Melisa Tereza Vargas, koji je osvojila 41 poen, dok je u selekciji Srbije najbolja bila Tijana Bošković sa 37 poena.

Turska je u večerašnjem meču povela 3:1 na startu prvog seta, ali usledila je serija Srbije od 4:0 za 5:3.

Turkinje su svojom serijom od 4:1 preokrene rezultat i povele 7:6. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Srbija je stekla osetniju prednost od 18:15.

Međutim, usledilo je nekoliko grešaka srpskog tima, a Turska je to iskoristila i stigla je do izjednačenja - 18:18.

Srbija je spasla dve set lopte u neizvesnoj završnici, pa onda došla do preokreta i prvog seta - 27:25.

Na startu drugog seta igralo se poen za poen, a Turska je prva stigla do prednosti od 11:8.

Turske odbojkašice su održavale vođstvo, a u finišu drugog seta imale su i četiri poena prednosti (20:16), pa su drugi set dobile rezultatom 25:21.

Srbija je u trećem setu povela 5:3, ali je Turska prvo preokrenula na 6:5, potom nastavila sa dobrom igrom i došla do velikih 15:9.

Srbija je smanjila na 15:13, a onda je Turska povela 19:15.

Odbojkašice Srbije su na servis Mire Popović osvojile sedam uzastopnih poena i preokrenule rezultat na 22:19, a onda došle do nove prednosti u setovima - 25:22.

Turska je povela 5:2 na startu četvrtog seta, ali su izabranice Đovanija Gvidetija zaigrale bolje i agresivnije u nastavku meča, pa su povele sa 9:8.

Ekipe su se potom smenjivale u vođstvo, a Turska je prva došla do plus dva - 18:16. Srbija je izjednačila na 18:18, a potom se ušlo u neizvesnu završnicu, koja je pripala Turskoj 25:22.

Evropski šampion odlučen je u petom setu, koji je pripao Turskoj rezultatom 15:13.

3. sep 2023 • 22:37

Kraj meča!

Turska je šampion Evrope.

Blok Buše 13:14

Odličan blok, ali Turkinje imaju novu meč loptu.

Tajm-aut.

Dve meč lopte za Tursku - 14:12

Vargas je postigla poen, Turkinje serviraju za zlato.

Dva poena za Tursku - 10:12

Dobar blok Turkinja, imaju dva poena prednosti.

Promena strana 7:8

Turska ima poen prednosti.

Gledamo pravo finale - 5:5

Ne posustaju ni jedne ni druge, rezultat je 5:5 u petom setu.

Srbija - Turska 2:2 (27:25, 21:25, 25:22, 22:25)

Igraće se peti set!

Tri set lopte ima Turska - 24:21

Mnogo sreće su imale Turkinje u završnici ovog seta, imaju tri poena prednosti i servis za osvajanje seta.

Izjednačenje - 18:18!