Dan za prvence - Rajs rešio derbi sa Junajtedom, Soboslaj vodio Liverpul do pobede nad Aston Vilom

Fudbaleri Arsenala pobnedili su Mančester junajted sa 3:1 u derbiju četvrtog kola Premijer lige

Arsenal je u Londonu dočekao Junajted i u dramatičnoj završnici došao do pobede nad velikim rivalom.

Markus Rašford je doveo goste u prednost u 27. minutu, ali je Arsenal već u narednom napadu došao do izjednačenja preko Martina Edegarda.

Junajted je u drugom delu igre prvi zapretio, ali je Arsenal u 59. minutu dobio sjajnu priliku da izjednači - dosuđen je penal.

Međutim, sudija Entoni Tejlor je, nakon pregleda snimka, promenio odluku i poništio penal.

Drama je dostigla vrhunac u samoj završnici - Mančester junajted je u 88. minutu došao do gola preko Garnača, ali je VAR poništio gol Argentinca zbog ofsajda.

A onda, u šestom minutu nadoknade, Deklan Rajs je postigao prvi gol u dresu Arsenala.

Bilo je vremena za još jedan gol - Gabrijel Žezus je stavio tačku na meč u 11. minutu nadoknade.

Arsenal je peti sa deset bodova iz četiri meča, dok Junajted ima šest bodova.

U prvom današnjem meču, Kristal Palas je sa 3:2 pobedio ekipu Vulverhemptona, a svi golovi postignuti su u drugom delu igre.

Eduar je doneo prednost domaćinu u 56. minutu, a izjednačio je Hvang u 65.

Eze pogađa u 78. minutu, a potom drugi gol postiže Eduar u 84.