Preokret Partizana u nadoknadi vremena - od poraza do pobede za pet minuta

Fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu ekipu IMT-a rezultatom 3:2 (0:1) u meču šestog kola Superlige Srbije

Partizan je u dramatičnoj završnici došao do pobede, iako je do 90. minuta delovalo da će se crno-beli u Humsku vratiti praznih šaka.

IMT je vodio od petog minuta, kada je gol postigao Nikola Vukić.

Na 2:0 povisio je Nikola Kodžić u 56. minutu, a Partizanu je, četiri minuta kasnije, poništen gol Aranđela Stojkovića - zbog ofsajda.

Mateus Saldanja je u 70. minutu doneo nadu crno-belima, ali je u nadoknadi viđena drama.

Prvo je Natho iskoristio penal u 90. minutu za izjednačenje, da bi Nemanja Nikolić u petom minutu nadoknade pogodio za pobedu.

Partizan je treći na tabeli sa 13 bodova uz meč manje, dok je IMT sa sedam bodova.

Partizan će u narednom kolu, koje je na programu 16. septembra, dočekati Radnik, dok će IMT igrati sa Radničkim u Nišu.

U prvom današnjem meču u Superligi, fudbaleri Mladosti pobedili su u Lučanima ekipu Spartaka rezultatom 2:1.

Prvi gol za Mladost postigao je Donimani Jakub Sile u 39. minutu.

Izjednačenje Spartaku doneo je Vojo Ubiparip u 66. minutu.