Neuništivi Đoković jači od Frica i publike za polufinale Ju-Es opena

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Ju-Es opena, pošto je savladao Amerikanca Tejlora Frica sa 3-0 (6:1, 6:4, 6:4) u setovima
Neuništivi Đoković jači od Frica i publike za polufinale Ju-Es openaGetty © Clive Brunskill

Osmi put zaredom Novak Đoković bio je bolji od Tejlora Frica, čime je izborio čak 13. polufinale na Ju-Es openu.

Novak je tako uspeo da se 47. put u karijeri plasira u polufinale jednog grend slema, čime je oborio rekord Rodžera Federera.

Jači od protivnika, vremena i publike u Njujorku bio je srpski teniser u četvrtfinalnom meču sa Amerikancem.

Dosta grešaka na startu meča rezultovalo je razmenom brejkova, prvo je Đoković oduzeo servis rivalu i poveo sa 2:0, da bi u narednom gemu Fric uzvratio brejkom.

Serija brejkova nastavljena je već u narednom gemu, pa je ponovo Novak stigao do prednosti.

Fric je brzo upadao u Novakovu "mašinu", pa je Đoković rutinski osvojio prvi set sa tri brejka i rezultatom 6:1.

Drugi set započeo je osvojenim servis gemom na obe strane, da bi već u trećem gemu srpski teniser napravio brejk.

Usledilo je tenisko nadmudrivanje, Đoković je održavao prednost brejka, a Fric pokušavao da je anulira.

Amerikncu to nije polazilo za rukom, pa je tako Đoković poput u prvom, drugi set takođe rešio svojim servis gemom, zanimljivo takođe as udarcem.

Tejlor Fric je možda i najveći otpor pružao u trećem setu.

Nije dozvolio teniser iz SAD da Đoković stigne do brejka sve do sedmog gema.

U neverici je bio Fric kakve je šanse propuštao, pogotovo pri rezultatu 3:2 u trećem setu, kada je imao dve brejk šanse.

Đoković je u svakom poenu i udarcu bio maksimalno skoncentrisan, uprkos zvižducima sa tribina, koji su ga još više motivisali.

Fricov učinak na brejk šansama u meču bio je 1/9, što govori o upornosti srpskog tenisera.

Muke je mučio Đoković sa publikom u Njujorku, što onom koja je srčano navijala za domaćeg tenisera, što čak i sa onom koja je bila na strani Srbina, ali u ključnim momentima i bitnim poenima nije mogla da se suzdrži komentara.

Na kraju, uprkos tome što je Fric uspeo da vrati jedan brejk u trećem setu, Đoković je napravio novi i potom posao završio iskoristivši drugu meč loptu.

Đoković će se u polufinalnom duelu sastati sa još jednim teniserom iz SAD, a biće to bolji iz duela Tijafo - Šelton.

• 5. sep 2023 • 22:26

22:26

Đoković je u polufinalu!

Prvo je srpski teniser odbranio brejk, da bi potom iskoristio drugu meč loptu i tako izborio plasman u polufinale Ju-Es opena.

Đoković je osvojio treći set sa 6:4 i tako slavio sa 3-0.

• 22:17

Đoković vraća brejk! Na korak je od pobede

Nije dugo trajao Fricov predah, pošto je Đoković odmah uzvratio brejkom.

Novak vodi u trećem setu sa 5:4, pa će u narednom servirati za pobedu.

• 22:14

Fric pravi brejk i izjednačuje na 4:4

Uspeo je ponovo Đoković da spasi dve brejk lopte, ali je Fric iskoristio treću.

• 22:06

Đoković utišava publiku u Njujorku!

Evo napokon brejka u trećem setu i naravno da ga pravi Novak Đoković.

Srpski teniser utišao je glasnu publiku u Njujorku, uzevši servis rivalu. Novak je tako stigao do prednosti od 4:3 u trećem setu.

• 21:59

Novak spasava dve brejk lopte - 3:3

Ne može da veruje Fric da nije uspeo da napravi brejk ni nakon 15:40 situacije i dve brejk lopte.

Đoković je uprkos velikoj želji protivnika i publike na tribinama, uspeo da se odbrani i izjednači na 3:3 u trećem setu.

• 21:39

Početak trećeg seta prolazi bez uzbuđenja

Uvodni gemovi trećeg seta pripali su serviserima. Rezultat je 1:1.

• 21:25

Đoković vodi 2-0 u setovima

Ponovo as servisom Novak Đoković potvrđuje odličnu igru u finišu seta, a drugi osvaja rezultatom 6:4.

Srpski teniser nalazi se na korak od plasmana u polufinale Ju-Es opena.

• 21:21

Novak servira za drugi set

Odbranio se teniser iz SAD, ali će u narednom gemu Novak Đoković imati priliku da u svom servis gemu dođe do osvajanja drugog seta.

• 21:18

Đoković - Fric 6:1, 5:3

Nastavlja Novak da održava prednost brejka u drugom setu, u kojem ima prednost od 5:3, pa će Amerikanac u narednom gemu servirati za produžetak seta.

• 20:47

Set i brejk prednosti za srpskog tenisera

Brzo Novak stiže do brejka u drugom setu, već u trećem gemu, pa tako vodi sa 2:1.