Neuništivi Đoković jači od Frica i publike za polufinale Ju-Es opena

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Ju-Es opena, pošto je savladao Amerikanca Tejlora Frica sa 3-0 (6:1, 6:4, 6:4) u setovima

Osmi put zaredom Novak Đoković bio je bolji od Tejlora Frica, čime je izborio čak 13. polufinale na Ju-Es openu.

Novak je tako uspeo da se 47. put u karijeri plasira u polufinale jednog grend slema, čime je oborio rekord Rodžera Federera.

Jači od protivnika, vremena i publike u Njujorku bio je srpski teniser u četvrtfinalnom meču sa Amerikancem.

Dosta grešaka na startu meča rezultovalo je razmenom brejkova, prvo je Đoković oduzeo servis rivalu i poveo sa 2:0, da bi u narednom gemu Fric uzvratio brejkom.

Serija brejkova nastavljena je već u narednom gemu, pa je ponovo Novak stigao do prednosti.

Fric je brzo upadao u Novakovu "mašinu", pa je Đoković rutinski osvojio prvi set sa tri brejka i rezultatom 6:1.

Drugi set započeo je osvojenim servis gemom na obe strane, da bi već u trećem gemu srpski teniser napravio brejk.

Usledilo je tenisko nadmudrivanje, Đoković je održavao prednost brejka, a Fric pokušavao da je anulira.

Amerikncu to nije polazilo za rukom, pa je tako Đoković poput u prvom, drugi set takođe rešio svojim servis gemom, zanimljivo takođe as udarcem.

Tejlor Fric je možda i najveći otpor pružao u trećem setu.

Nije dozvolio teniser iz SAD da Đoković stigne do brejka sve do sedmog gema.

U neverici je bio Fric kakve je šanse propuštao, pogotovo pri rezultatu 3:2 u trećem setu, kada je imao dve brejk šanse.

Đoković je u svakom poenu i udarcu bio maksimalno skoncentrisan, uprkos zvižducima sa tribina, koji su ga još više motivisali.

Fricov učinak na brejk šansama u meču bio je 1/9, što govori o upornosti srpskog tenisera.

Muke je mučio Đoković sa publikom u Njujorku, što onom koja je srčano navijala za domaćeg tenisera, što čak i sa onom koja je bila na strani Srbina, ali u ključnim momentima i bitnim poenima nije mogla da se suzdrži komentara.

Na kraju, uprkos tome što je Fric uspeo da vrati jedan brejk u trećem setu, Đoković je napravio novi i potom posao završio iskoristivši drugu meč loptu.

Đoković će se u polufinalnom duelu sastati sa još jednim teniserom iz SAD, a biće to bolji iz duela Tijafo - Šelton.

5. sep 2023 • 22:26

Đoković je u polufinalu!

Prvo je srpski teniser odbranio brejk, da bi potom iskoristio drugu meč loptu i tako izborio plasman u polufinale Ju-Es opena.

Đoković je osvojio treći set sa 6:4 i tako slavio sa 3-0.

Đoković vraća brejk! Na korak je od pobede

Nije dugo trajao Fricov predah, pošto je Đoković odmah uzvratio brejkom.

Novak vodi u trećem setu sa 5:4, pa će u narednom servirati za pobedu.

Fric pravi brejk i izjednačuje na 4:4

Uspeo je ponovo Đoković da spasi dve brejk lopte, ali je Fric iskoristio treću.

Đoković utišava publiku u Njujorku!

Evo napokon brejka u trećem setu i naravno da ga pravi Novak Đoković.

Srpski teniser utišao je glasnu publiku u Njujorku, uzevši servis rivalu. Novak je tako stigao do prednosti od 4:3 u trećem setu.

Novak spasava dve brejk lopte - 3:3

Ne može da veruje Fric da nije uspeo da napravi brejk ni nakon 15:40 situacije i dve brejk lopte.

Đoković je uprkos velikoj želji protivnika i publike na tribinama, uspeo da se odbrani i izjednači na 3:3 u trećem setu.

Početak trećeg seta prolazi bez uzbuđenja

Uvodni gemovi trećeg seta pripali su serviserima. Rezultat je 1:1.

Đoković vodi 2-0 u setovima

Ponovo as servisom Novak Đoković potvrđuje odličnu igru u finišu seta, a drugi osvaja rezultatom 6:4.

Srpski teniser nalazi se na korak od plasmana u polufinale Ju-Es opena.

Novak servira za drugi set

Odbranio se teniser iz SAD, ali će u narednom gemu Novak Đoković imati priliku da u svom servis gemu dođe do osvajanja drugog seta.

Đoković - Fric 6:1, 5:3

Nastavlja Novak da održava prednost brejka u drugom setu, u kojem ima prednost od 5:3, pa će Amerikanac u narednom gemu servirati za produžetak seta.

Set i brejk prednosti za srpskog tenisera

Brzo Novak stiže do brejka u drugom setu, već u trećem gemu, pa tako vodi sa 2:1.

Bez brejka na startu drugog seta

Obojica tenisera bila su sigurna u uvodnim servis gemovima drugog seta.

Novak osvaja prvi set sa 6:1

Na poprilično ubedljiv način, Novak Đoković dolazi do vođstva u četvrtfinalu.

Srpski teniser as udarcem privodi prvi set kraju rezultatom 6:1, nakon 44 minuta tenisa.

Đoković - Fric 5:1

Čak treći put u prvom setu, Novak Đoković oduzima servis rivalu. Prednost srpskog tenisera iznosi 5:1, pa će u narednom gemu servirati za osvajanje seta.

Treći uzastopni brejk, Đoković - Fric 3:1

Na samom startu meča viđeno je tri uzastopna brejka. Đoković je došao do drugog, samim tim i prednosti od 3:1 u prvom setu.

Fric uzvraća istom merom

Dosta grešaka na obe strane, rezultuju novim brejkom, ovoga puta u režiji američkog tenisera.

Evo Đokovićevog brejka

Namučio je Đoković protivnika na njegovom prvom servis gemu, napravio dve brejk lopte i iskoristio drugu.

Srpski teniser tako na startu meča vodi sa 2:0.

Umalo brejk na startu

Već u prvom gemu se Novak susreo sa teškom situacijom u kojoj je morao da odbrani brejk loptu. Ipak, novi/stari najbolji teniser na ATP listi, četvrtfinalni meč započeo je osvajanjem servis gema.

Počelo je četvrtfinale

Prvi na servisu je srpski teniser...

Koko najavila Novakov meč

Na oduševljenje publike u Njujorku, domaća teniserka Koko Gof najavila je meč Novaka Đokovića i Tejlora Frica.

Gof bolja od Ostapenko, Novak uskoro na terenu

Amerikanka Koko Gof, ubedljivo je sa 6:0, 6:2 eliminisala Letonku Ostapenko.

Naredni meč na terenu "Artur Eš" igraju Novak Đoković i Tejlor Fric.

Meč je drugi na programu

Duel između Novaka i Tejlora zakazan je kao drugi na stadionu "Artur Eš", posle okršaja Jelene Ostapenko i Koko Gof, koji je počeo u 18.00.

Zajedno na zagrevanju

Nekoliko sati pred početak meča, Novak Đoković i Tejlor Fric primećeni su kako se zajedno jedan do drugog zagrevaju na stadionu "Artur Eš".

Put do četvrtfinala

Trostruki šampion je do četvrtfinala Otvorenog prvenstva savladao Aleksandera Mijea, Bernabea Zapatu Miraljesa, Lasla Đerea i Bornu Goja.

Đoković je izgubio samo dva seta u dosadašnjem delu turnira u Njujorku i to od Đerea, kada se vratio iz minusa od 0-2.

Fric je bio bolji od Stiva Džonsona, Huana Pabla Variljesa, Jakuba Mensika i Dominika Strikera, a sve mečeve do sada je u svoju korist rešio maksimalnim rezultatom.

Međusobni skor na strani srpskog tenisera

Srpski i američki teniser odigrali su sedam međusobnih duela u karijeri, a Đoković je dobio svih sedam mečeva.

Poslednji put su se sastali na mastersu u Sinsinatiju, kada je rezultat glasio 6:0, 6:4.

Novak želi 13. polufinale u Americi

Čak 13 puta u karijeri najbolji teniser svih vremena došao je među osam najboljih u Njujorku.

Đoković je odigrao 12 polufinala, čak devet finala i osvojio tri titule na poslednjem grend slemu sezone.

Prepreka na putu ka novom polufinalu je domaći teniser Tejlor Fric.