Sjajan tenis Rusa u Njujorku, Medvedev bolji od Rubljova i velike vrućine

Ruski teniser Danil Medvedev, eliminisao je sunarodnika Andreja Rubljova i plasirao se u polufinale Ju-Es opena. Medvedev je slavio sa 3-0 u setovima, u meču koji je obeležila i velika vrućina u Njujorku

Velika borba viđena je u duelu velikih prijatelja, Rusa Andreja Rubljova i Danila Medvedeva.

Osim protivnika, obojica tenisera borila su se i protiv teških klimatskih uslova, vrućine i vlage, što se odražavalo na njihovo kretanje i tenis na stadionu "Artur Eš".

U jednom trenutku Medvedev se okrenuo u kameru i rekao da će "jedan od njih umreti i da će publika tome prisustvovati."

Na kraju, nakon skoro tri sata, Danil je slavio sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:4).

Nije se moglo zaključiti da će krajnji rezultat biti takav, pogotovo ne nakon podatka da je Rubljov osvojio uvodnih 12 od 13 poena, što mu je donelo vođstvo od 3:0.

Ipak, usledio je veliki povratak Medvedeva, koji je vratio brejk i stigao do izjednačenja od 3:3.

Potom je napravio i preokret, vezao šest gemova ukupno i osvojio prvi set sa 6:3.

Drugi set obeležila je serija brejkova. Andrej je vezao dva i došao do vođstva od 3:1, ali je usledio novi preokret.

Ponovo je Medvedev ušao u njegovu "zonu" i napravio novi preokret.

Poveo je sa 4:3 i prvi set priveo kraju rezultatom 6:4.

Treći set je takođe doneo razmenu brejkova, ali i veliku borbu tenisera sa vrućinom.

Danil je očigledno bio nešto svežiji, pa se bolje snašao u novoj razmeni brejkova.

Nakon dva sata i 48 minuta tenisa, brejkom je došao do osvajanja trećeg seta, samim tim i meča.

Medvedev se tako plasirao u polufinale, gde će mu protivnik biti bolji iz duela Karlosa Alkaraza i Aleksandera Zvereva.

U drugom polufinalu igraju Novak Đoković i Ben Šelton.