Nestvarni preokret Sabalenke, Beloruskinja u finalu Ju-Es opena

Beloruska teniserka Arina Sabalenka, nakon velikog preokreta savladala je Amerikanku Medison Kiz i plasirala se u finale Ju-Es opena
Nestvarni preokret Sabalenke, Beloruskinja u finalu Ju-Es openaGetty © Clive Brunskill

Pravi rezultatski i emotivni rolerkoster imao je meč američke i beloruske teniserke u polufinalu u Njujorku.

Domaća publika već je videla svoju teniserku kako beleži plasman u finale, ali je Arina Sabalenka priredila neverovatan preokret.

Uskoro nova najbolja na VTA listi je prvi set izgubila sa više nego ubedljivih 6:0.

Potom je u drugom setu Kiz prva stigla do brejka, a uprkos Sabalenkinom vraćanju te prednosti, Amerikanka je još jednom oduzela servis rivalki i stigla do prednosti od 4:2.

Pri rezultatu 5:4, Kiz je imala servis brejk i veliku šansu za plasman u finale.

Ipak, Arina se nije predavala, već je u ključnom trenutku vratila brejk i potom izborila taj-brejk.

U dodatnom segmentu bila je bolja sa ubedljivih 7-1, čime je došla do izjednačenja.

Velika borba gledala se u odlučujućem, trećem setu, koji je takođe rešen nakon taj-brejka.

Brejka nije bilo sve do šestog gema, kada je američka teniserka uspela da oduzme servis i povede sa 4:2.

Ponovo se pomislilo da je Sabalenka na ivici poraza, ali je Beloruskinja ponovo imala spreman odgovor.

Ribrejkom se vratila u igru i izjednačila na 4:4, da bi potom u taj-brejku ponovo pokazala smirenost i opravdala kvalitet.

Na kraju, iskoristila je treću meč loptu i u taj-brejku bila bolja sa 10-5.

Sabalenka se tako plasirala u finale Ju-Es opena, gde će igrati protiv još jedne teniserke iz SAD.

U pitanju je Koko Gof, koja je sa 6:4, 7:5 eliminisala Čehinju Muhovu.