Španija protutnjala Tbilisijem, "furija" deklasirala Gruziju - 7:1!

Reprezentacija Španije pobedila u gostima Gruziju sa 7:1 u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo
Španija protutnjala Tbilisijem, "furija" deklasirala Gruziju - 7:1!© Tanjug/AP Photo/Zurab Tsertsvadze

Španija je odigrala jednu od najboljih utakmica u poslednjoj deceniji, pa je deklasirala Gruziju sa čak 7:1.

Španci su, očekivano, imali inicijativu i Tbilisiju, a domaćina su načeli u 22. minutu.

Alvaro Morata je postigao prvi gol, a pet minuta kasnije je prednost udvostručena, autogolom Kvirkvelije.

U 30. minutu je VAR ponitio gol Ruiza zbog ofsajda, ali je Španija postigla još dva gola do odlaska na odmor.

Dani Olmo je pogodio u 38. minutu, a drugi svoj gol je postigao Morata dva minuta kasnije.

Gruzija je smanjila na startu drugog dela igre, pošto je mrežu zatresao Čakvetadze u 49. minutu, ali je potom Španija, još jednom, dodala gas i pregazila domaćina.

Morata je kompletirao het-trik u 66. minutu, a onda se u strelce upisao i Niko Vilijams.

Konačan rezultat postavio je mladi Jamal, u 74. minutu meča.

Na čelu grupe A je Škotska sa 12 bodova iz četiri meča, Španija je druga sa šest i utakmicom manje.

Norveška je treća sa četiri boda iz četiri urakmice, koliko ima i četvrtoplasirana Gruzija.

Kipar je poslednji - nema bodove iz prve tri utakmice.