Srbija trijumfalna u Kaunasu, Mitrović vodio "het-trikom"

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Litvanije u Kaunasu sa 3:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo

"Orlovi" beleže novu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Nakon što je doživela poraz od Mađarske u Beogradu, selekcija Srbije odreagovala je na pravi način na gostovanju u Kaunasu.

Treći trijumf i deseti bod, Srbija je ostvarila rezultatom 3:1.

Sva četiri pogotka viđena su u prvih 45 minuta, a "orlove" je do pobede vodio sjajni Aleksandar Mitrović.

"Mitrogol" je rivala načeo u 21. minutu, kada je glavom smestio loptu u mrežu, posle centaršuta Mladenovića sa leve strane.

Isti akteri bili su i kod drugog gola Srbije. Ponovo je Mladenović pronašao svog napadača u šesnaestrcu i ponovo je Mitrović glavom dobro reagovao. Bilo je to u 32. minutu susreta.

U samom finišu prvog poluvremena, viđena su dva gola, po jedan na obe strane.

Igrao se 43. minut kada je Mitrović kompletirao "het-trik".

Tadić je ovoga puta sa leve strane poslao nisku loptu u peterac domaće selekcije, a tamo Mitrović smireno reaguje i postiže treći pogodak.

U 45. minutu, Litvanija se upisala na semafor i smanjila prednost "orlova".

Paulauskas je pogodio nakon dobrog prodora i asistencije Černiča.

Pobeda je Srbiji donela povratak na drugo mesto u Grupi G, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici selektora Dragana Stojkovića došli su do 10. boda, koliko ima i prvoplasirana reprezentacija Mađarske. Treća je Crna Gora sa osam bodova, dok Litvanija i Bugarska imaju tek dva.

Srbija naredni meč igra 14. oktrobra, kada će gostovati kod Mađarske, a tri dana kasnije dočekuje Crnu Goru u Beogradu.

• 10. sep 2023 • 22:40

22:40

Kraj meča, pobeda Srbije u Kaunasu

Rezultatom 3:1, Srbija je savladala Litvaniju u gostima i vratila se na drugo mesto na tabeli grupe G.

• 22:33

87' - Sergej šutira preko gola

Bila je ovo solidna pozicija za postizanje gola iz slobodnog udarca, ali je Sergej Milinković Savić šutirao preko gola.

• 22:13

67' - Ilić ne koristi izglednu priliku

Odlično je tekao napad "orlova", Sergej je uposlio Ilića, koji je šutirao malo pored gola Litvanaca.

Rezultat se nije promenio, pa ostaje 3:1 za Srbiju.

• 22:03

54' - Srbija drugi put preti u nastavku

U dva navrata Srbija je umalo došla do četvrtog gola.

Gudelj je šutirao unutar šesnaesterca, ali je dobro reagovao golman domaćih.

Nekoliko minuta kasnije, Sergej je glavom pokušao nakon prekida, ali je lopta otišla preko gola.

• 21:52

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

• 21:37

Poluvreme: Litvanija - Srbija 1:3

Završeno je prvih 45 minuta u Kaunasu. Srbija vodi na poluvremenu sa 3:1.

• 21:34

45' - GOL! Litvanija smanjuje na 3:1

Paulauskas postiže pogodak koji smanjuje prednost Srbije na 3:1.

Černič je pobegao odbrani "orlova", uspeo da prebaci golmana Milinković Savića, a Paulauskas je sproveo loptu u nebranjenu mrežu.

• 21:33

43' - GOL! "Het-trik" Mitrovića, Srbija vodi 3:0

I treći put Mitrović postiže pogodak, ovoga puta na asistenciju Tadića.

• 21:19

32' - GOL! 2:0 za Srbiju, ponovo Mitrović postiže gol

Novi gol za Srbiju, a akteri su isti kao i kod prvog.

Tadić je proigrao Mladenovića, ovaj idealno centrirao, a Mitrović ponovo glavom matira golmana domaće selekcije.

• 21:09

21' - GOL! Srbija vodi, Mitrović je strelac

"Orlovi" prvi stižu do vođstva u Kaunasu!

Mladenović je centrirao sa leve strane, a Mitrović je odlično reagovao glavom i smestio loptu u mrežu Litvanije.