Srbija pala na treće mesto - Jovetić doneo pobedu Crnogorcima u 97. minutu

"Đetići" su uprkos tome što su dugo igrali sa igračem manje ipak uspeli da osvoje tri boda
Srbija pala na treće mesto - Jovetić doneo pobedu Crnogorcima u 97. minutu© R.R./ATAImages

Fudbaleri Crne Gore upisali su pobedu protiv Bugarske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine - 2:1.

Ovaj rezultat ne ide na ruku selekciji Srbije, pošto je Crna Gora ovim trijumfom stigla na drugo mesto na tabeli, doduše uz utakmicu više od "orlova".

Crnogorci su poveli preko Stefana Savića u nadoknadi prvog poluvremena, a problemi su nastali u drugom delu kada je Igor Vujačić zaradio isključenje. Kiril Despodov nije uspeo da iskoristi penal za Bugarsku u 60. minutu, ali je Preslav Borukov izjednačio na 1:1 u 78. minutu.

Ipak, Stevan Jovetić je u 97. minutu meča uspeo da zatrese mrežu i donese Crnogorcima drugu pobedu u kvalifikacijama.

Oni su sada drugi na tabeli sa osam bodova iz pet mečeva, a Srbija je treća sa sedam bodova, ali iz četiri utakmice. Vodeća u grupi G je Mađarska sa 10 bodova iz četiri meča. Na Evropsko prvenstvo će se plasirati dve najbolje ekipe u grupi.