Argentina ubedljiva i bez Mesija, Brazil se mučio do poslednjeg minuta

Nastavljene su južnoameričke kvalifikacije za Svetsko prvenstvo i najveći favoriti ostvarili su pobede
Argentina ubedljiva i bez Mesija, Brazil se mučio do poslednjeg minutaGetty © Leonardo Fernandez / Stringer

Fudbaleri Argentine zabeležili su i drugi trijumf u kvalifikacijama za Mundijal 2026. godine, pošto su na gostovanju kod Bolivije bili bolji rezultatom 3:0.

U redovima svetskog šampiona nije bilo Lionela Mesija zbog umora, ali to "gaučosima" nije smetalo.

Na krilima dvostrukog asistenta Anhela di Marije, već u prvom poluvremenu slomili su otpor rivala, a strelci su bili Enco Fernandez i Nikolas Taljafiko.

U La Pazu, na 3.625 metara nadmorske visine, gde je Argentina u prošlosti umela da se muči, pobedu je u nastavku overio Nikolas Gonzales.

Ekipa Lionela Skalonija posle dva kola ima maksimalnih šest bodova, koliko i prvoplasirani Brazil, koji se mučio u Peruu.

Nije "selesao" mogao da prelomi utakmicu sve do 90. minutu, kada je spasilac bio Markinjoš.

Defanzivac Pari Sen Žermena sjajno je skočio na prvoj stativi i iskoristio centaršut Nejmara za pobedonosni pogodak – 1:0.

Urugvaj je izgubio na gostovanju kod Ekvadora (2:1), Venecuela je trijumfovala nad Paragvajem minimalnim rezultatom (1:0), dok u meču Čilea i Kolumbije nije bilo pobednika (0:0).