Lajović video Menšikov kvalitet, Češka vodi protiv Srbije

Srpski teniser Dušan Lajović, poražen je od Jakuba Menšika sa 2-0 u setovima, čime je Češka došla do prednosti protiv Srbije u borbi za prvo mesto grupne faze Dejvis kupa
Lajović video Menšikov kvalitet, Češka vodi protiv SrbijeGetty © Aitor Alcalde

Iako ima tek 18 godina, Jakub Menšik je potvrdio da već ima vanserijski kvalitet.

Dušan Lajović bio je nemoćan protiv raspoloženog češkog tenisera, koji je slavio nakon samo 54 minuta.

Menšik je opravdao zvanje "čudo od deteta", pošto je iako 151. na ATP listi, uspeo da savlada znatno iskusnijeg i bolje rangiranog srpskog tenisera.

U prvom meču u singlu u Dejvis kupu u karijeri, mladi Čeh je slavio rezultatom 6:3, 6:2.

Stigao je do brejka već u drugom gemu na meču, a prednost je odbranio do kraja seta.

Ista situacija viđena je i u drugom setu, pošto je na samom startu Menšik stigao do brejka.

Lajović je pokušavao da ga izbaci iz ritma, ali nije mu polazilo za rukom.

Nakon prvog, ubrzo je došao i drugi brejk, pa se znalo da je kraj meča blizu.

Češki teniser iskoristio je drugu meč loptu i tako došao do premijerne pobede u karijeri u singl konkurenciji Dejvis kupa.

Nakon Dušana Lajovića, na teren u duelu protiv Češke za Srbiju će igrati Laslo Đere.