Siti kaznio greške, Junajtedovim mukama nema kraja, "ludi" preokret Totenhema

Fudbaleri Mančester sitija savladali su ekipu Vest Hema nakon preokreta rezutlatom 3:1, dok je njihov gradski rival Mančester junajted, istim rezultatom poražen od Brajtona
Siti kaznio greške, Junajtedovim mukama nema kraja, "ludi" preokret TotenhemaGetty © Michael Regan

Šampioni Engleske nisu blistali od prvog minuta protiv Vest Hema, ali su na kraju odigrali više nego dovoljono da bi ostvarili trijumf.

"Čekićari" su u Londonu prvi došli do vođstva, golom Vord-Prausa u 36. minutu.

Vest Hem je prednost odneo na pauzu za poluvreme, ali je u nastavku meča gost uspeo da napravi preokret.

Već u prvom minutu drugog dela igre, Doku je upisao svoj debitantski gol u dresu "građana" i doneo Sitiju izjednačenje.

Igrao se 76. minut kada je Bernardo Silva postigao pogodak za preokret, a 86. kada je Holand postavio konačnih 1:3.

Istim rezultatom, Mančester junajted poražen je na svom stadionu od ekipe Brajtona.

Velbek je u 20. minutu pogodio protiv bivšeg kluba i tako doneo Brajtonu prednost.

U 53. minutu je Gros povisio na 2:0, da bi u 71. Pedro zadao konačni udarac "crvenim đavolima".

Dva minuta kasnije, Hanibal je samo ublažio poraz Junajteda.

Fudbaleri Totenhema došli su do pobede nakon neverovatnog preokreta.

Iako su gubili od Šefilda golom Hamera u 74. minutu, "petlovi" su u osmom i desetom minutu nadoknade stigli do pobede.

Rišarlison je pogodio za izjednačenje, a Kuluševski za preokret i tri boda.