"Bomba" eksplodirala već na debiju – Ljajić evrogolom doneo pobedu Novom Pazaru

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su kod kuće Napredak u meču 7. kola Superlige Srbije rezultatom 2:1, a pobedonosni gol dao je debitant u dresu domaćina Adem Ljajić

Mitar Ergelaš je doveo doaćina u vođstvo u 11. minutu, ali je Uroš Ljubomirac golom u 57. minutu meč vratio u egal.

Ubrzo zatim je u igru ušao Ljajić, koji je u 64. minutu postigao sjajan gol udarcem sa više od 20 metara, za važnu pobedu Novog Pazara.

Sejduba Suma je meč odgledao sa klupe domaćina.

Trećom pobedom u sezoni, Novi Pazar je skočio do sedmog mesta, sa 10. bodova, dok je Napredak 13. sa sedam bodova.

Novi Pazar u narednom golu ide u Lučane gde će gostovati Mladosti, a Kruševljani dočekuju Čukarički.

Radnički iz Kragujevca savladao je kao domaćin ekipu Javora sa 2:0.

Golove za prvu pobedu Radničkog postigli su strani igrači, Nigerijac Činedu Džofri u 46. minutu i Kilijan Bevis sa Gvadalupea u 82. minutu.

Kragujevčani su i pored prve pobede u sezoni ostali na poslednjem mestu sa tri boda, koliko ima i niški Radnički.

Javor je ostao na osam bodova i sad je na devetom mestu. U narednom kolu IMT će dočekati Radnički, dok će Javor u goste kod Vojvodine.