Srbija ima zlato na SP u rvanju - Mićić je šampion sveta!

Stevan Mićić osvojio zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u rvanju u Beogradu, pobedom nad Japancem Ruijem Higučijem, u kategoriji do 57 kilograma slobodnim stilom
Srbija ima zlato na SP u rvanju - Mićić je šampion sveta!© Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic

Mićić je plasmanom u finale obezbedio prvu medalju Srbiji na Svetskom prvenstvu, ali i overio vizu za Olimpijske igre u Parizu.

Tu se, ipak, nije zaustavio, pošto je u finalu došao do svetskog zlata!

Mićić je u finalu pobedio Japanca Ruija Hagučija rezultatom 7:4, u kategoriji do 57 kilograma.

Srpski rvač je došao do prvih bodova polovinom prve runde, ali je Higuči uzvratio u završnici, a zatim i preokrenuo na 4:2 u narednoj rundi.

Mićić je bio ponovo agresivan, pa još jednom došao do prednosti - 6:4, a zatim je Japanac izgubio "čelendž", pa je Mićiću dodeljen još jedan bod, kojim je obezbedio svetsko zlato.

Na putu do finala, Mićić je prvo pobedio Korejca Kima sa 11:0, zatim je bio bolji od Abdulaeva iz Uzbekistana - 7:2.

U četvrtfinalu bio je bolji od aktuelnog olimpijskog šampiona Rusa Ugueva (9:7), a u polufinalu je savladao i aktuelnog svetskog prvaka Abakartova (6:2) iz Albanije.

Mićić je tako postao 30. član olimpijskog tima Srbije za OI u Parizu.

On je obezbedio 107. medalju za Srbiju na velikim takmičenjima, odnosno petu u slobodnom stilu.