Bajern deklasirao Verder, Dotmund pao u Volfsburgu

Fudbaleri Bajerna savladali su u Minhenu ekipu Verdera sa ubedljivih 6:1, dok je Dortmund poražen na gostovanju kod Volfsburga sa 2:0, u mečevima 14. kola Bundeslige.
Bajern deklasirao Verder, Dotmund pao u VolfsburguGettyimages.ru © Adam Pretty

Tim Julijana Nagelsmana demonstrirao je silu i opravdao status favorita protiv Verdera.

Bajern je pitanje pobednika rešio već u prvih pola sata igre, pošto im je toliko bilo potrebno da postignu četiri gola.

Već u šestom minutu je Musijala načeo rivala, ali je ubrzo stigao odgovor Verdera, koji u 10. minutu preko Junga dolazi do izjednačenja.

Do 2:0, Bajern je mogao u 18. minutu, ali je Čupo Moting promašio penal.

Pored tog, detalj koji mnogo više može zabrinuti navijače minhenskog tima, ali i reprezentacije Senegala, jeste to da se u 21. minutu povredio Sadio Mane, koji je morao van igre.

Minut nakon toga, Gnabri je zatresao mrežu rivala i pokrenuo lavinu golova.

Do kraja prvog dela utakmice, gol gostiju pogađali su još i Gorecka u 26. i Gnabri u 28. minutu.

U drugom poluvremenu se igralo sa znatno manje uzbuđenja i u dosta slabijem ritmu.

Bajern je čuvao ubedljivu prednost, a trener Nagelsman odmorio neke od nosioca igre.

U finišu susreta, domaći su postigli još dva gola i tako postavili konačan rezutlat.

Igrao se 82. minut kada je Gnabri povisio na 5:1, da bi sjajnim golom dva minuta kasnije, Tel stavio tačku na meč.

Bajern je tako iskoristio kiks svog najvećeg rivala, ekipe Borusije Dortmund, koja je poražena na gostovanju u Volfsburgu.

Van de Men je u šestom minutu doneo domaćinu prednost, da bi u sudijskoj nadoknadi, Nmeča doneo Volfsburgu 2:0 i potvrdio poraz Borusije.