Zvezda utišala Mančester, a onda osetila moć šampiona Evrope

Beogradski crveno-beli poraženi na gostujućem terenu od Mančester sitija sa 3:1 u meču prvog kola grupne faze Lige šampiona

Posle uvodnih minuta u Mančesteru, retko ko je pomislio da će Zvezda imati barem jedan trenutak za radovanje u Engleskoj.

Siti je krenuo lagano, ali je postepeno pojačavao gas, da bi u završnici prvog dela ređao prilike "kao na traci".

Omri Glazer je briljirao na golu crveno-belih. Branio je sve udarce domaćih, a onaj koji nije mogao, zaustavila je prečka.

Erling Holand je bio u savršenoj prilici u 25. minutu, ali je njegov udarac glavom završio na okviru gola.

Fil Foden je imao, možda, još bolju priliku, kada je sa peterca, potpuno sam, šutirao glavom, ali je izraelski golman maestralno skinuo zicer talentovanom engleskom fudbaleru.

I kada je publika na "Etihadu" samo čekala trenutak u kojem će Siti doći do vođstva, usledio je hladan tuš.

U poslednjem minutu prvog dela igre, Zvezda je krenula u munjevitu kontru, Bukari je pobegao zadnjoj liniji, a onda rutinski matirao Edersona.

Sudija je odmah poništio gol, na asistenciju pomoćnika koji je podigao zastavicu zbog ofsajda.

Međutim, VAR je proverio situaciju i promenio odluku glavnog arbitra, koji je nakon intervencije iz VAR sobe pokazao na centar.

Bukarijev gol je prvi gol Crvene zvezde u Ligi šampiona posle 437 sušnih minuta.

Potpunu tišinu u Mančesteru remetila je samo glasna pesma nekih 2.000 navijača Crvene zvezde.

"Građani" su imali čak 22 udarca ka golu (sedam u okvir) i deset kornera, pa je bilo jasno da će Zvezda teško odbraniti prednost iz prvog dela igre.

Zvezda je imala priliku da uživa u prednosti nad šampionom Evrope na poluvremenu, ali je Siti, ipak, vrlo brzo došao do izjednačenja.

Već u prvom napadu u nastavku, Hulijan Alvarez je zatresao mrežu.

Holand je zadržao igru, sjajno proigrao Argentinca, a ovaj zaobišao Glazera i smestio loptu u mrežu.

Siti je brzo došao i do drugog gola, ali je pogodak Kajla Vokera poništen zbog ofsajda.

Ipak, drugi gol je bio neminovan, pa je Siti do prednosti došao u 60. minutu igre.

Hulijan Alvarez je poslao oštru loptu iz slobodnjaka, a Omri Glazer napravio, praktično, drugu grešku na meču – promašio je loptu, pa je ona završila u golu.

Ništa se nije promenilo u odnosu na prvi deo igre, osim jedne bitne stvari – Siti je počeo da realizuje šanse.

Jednu takvu iskoristio je Rodri, kada je u 73. minutu, prelepim udarcem pogodio sam ugao Glazerovog gola.

U završnici meča, kada su napadi domaćina izgubili na intenzitetu, Crvena zvezda je pokušala da igra ofanzivno i čuva loptu.

To im je pošlo za rukom u određenoj meri, ali to nije donelo izgledne prilike pa nije bilo opasnosti po gol domaćih.

U drugom meču grupe G, fudbaleri Lajpciga su savladali Jang Bojs kao gosti, rezultatom 3:1.

U narednom kolu, Crvena zvezda dočekuje Jang Bojs 4. oktobra, dok će Mančester siti igrati u gostima protiv Lajpciga.

19. sep 2023 • 22:54

Kraj meča

Mančester siti - Crvena zvezda 3:1.

90' Još četiri minuta

Nadoknada je četiri minuta.

80' Napadi Sitija utihnuli, Zvezda došla do lopte

Siti je smirio igru, ne žuri nigde i ne napada kao u dosadašnjem delu meča.

73' GOL! Prelep gol Rodrija

Rodri još jednom pokazue da je jedan od najboljih fudbalera na svetu na svojoj poziciji.

Prošetao se kroz kazneni i preciznim i promišljenim udarcem zatresao mrežu.

64' Ponovo šansa za Holanda, ponovo brani Glazer

Holand je ponovo bio u idealnoj šansi i šutira glavom, ali Glazer brani na gol liniji.

60' GOL! Greška Glazera

Posle briljantnih odbrana, Glazer je pogrešio i kumovao drugom golu Mančester sitija.

Alvarez je ubacio loptu iz slobodnjaka, Glazer pokušao da boksuje, ali nije zahvatio loptu, pa je ona završila u mreži.

58' Glazer skida sada zicer Holandu

Prvo je loše intervenisao Glazer posle udarca sa distance, pošto je na njegovu ispuštenu loptu naleteo Holand.

Ali, onda je Glazer skinuo zicer i Norvežaninu.

52' GOL! Ipak ofsajd...

Kajl Voker je zatresao mrežu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

47' GOL! Siti je izjednačio

Holand je zadržao loptu, a potom fenomenalno proigrao Hulijana Alvareza, koji je zaobišao Glazera i smestio loptu u mrežu.

46' Nastavljen je meč

Siti kreće sa centra.

Poluvreme

Zvezda ima prednost posle prvih 45 minuta igre.

45' GOOOL! Bukari je doneo Zvezdi prednost

Priznat je gol, Crvena zvezda vodi protiv šampiona Evrope.

45' Čeka se VAR!

Deluje da je gol čist, ali se čeka potvrda iz VAR sobe.

45' GOL! Zvezda vodi... Ipak poništen

Bukari je dobio odličnu loptu, izašao jedan na jedan sa Edersonom i rutinski smestio loptu u mrežu.

Ipak, odmah je gol poništen jer je zastavica podignuta.

41' Glazer skida zicer!

Omri Glazer drži Zvezdu u životu!

Foden je ostao sam na petercu, namestio se i šutirao glavom, a Izraelac brani i ovaj udarac "građanima".

38' Ređaju se prilike domaćih

Alvarez je dobro šutirao, Glazer još jednom na visini zadatka.

34' Nova prilika za Holanda

Još jedan opasan i dobar napad domaćih, završio je još jednom Erling Holand, ali nepreciznim i lošim udarcem iz dobre pozicije.

30' Prvi put Zvezda preti, i to veoma ozbiljno

Brz kontranapad crveno-belih, po desnoj strani je prošao Hvang je oštro ubacio pred gol, ali je Ederson zakačio loptu i otklonio opasnost.

29' Glazer ponovo briljira!

Posle kornera, Ake je dobro naciljao i gađao sam ugao, ali je Glazer odbranio sjajnom paradom.

25' Prečka!

Odličan napad Mančester sitija, Foden je servirao loptu Holandu na glavu, a napadač je pogodio prečku.

Najbolja šansa u dosadašnjem delu meča.

24' Prvi žuti karton na meču - Rodri je upisan

Rodri je oborio Bukarija, prvi žuti karton na meču dobio je Španac.

17' Još jednom dobro postavljen Glazer

Sada je Alvarez umakao odbrani crveno-belih, snažno šutirao, ali je Glazer još jednom dobro postavljen.

15' Dobar pokušaj Rodrija

Rodri se izborio za poziciju, šutirao po sred gola, pravo u Glazera.

Novi korner za domaćina.

9' Potpuna dominacija domaćina

Mančester siti ima loptu od početka meča, napada strpljivo, ali se Zvezdina odbrana, za sada, dobro drži protiv šampiona Evrope.

Siti je došao do četvrtog kornera.

3' Siti preti prvi put na meču

Dobar napad "građana", a posle kornera Mateus Nunes preti glavom, ali neprecizno i loše.

1' Počeo je meč

Prvi napad ima Crvena zvezda.

Jang Bojs - Lajpcig 1:3

Fudbaleri Lajpciga pobedili su Jang Bojs kao gosti, rezultatom 3:1.

Lajpcig je opravdao ulogu favorita protiv Švajcaraca, ali je to učinio nakon velike borbe u Bernu.

Grafički prikaz postava:

Sastavi:

Mančester siti (4-2-3-1): Ederson – Voker, Dijas, Ake, Gomez – Rodrigo, Nunjez – Bernardo Silva, Alvarez, Foden – Holand

Crvena zvezda (3-4-2-1): Glazer – Điga, Dragović, Rodić – Mijailović, Stamenić, Hvan, Mitrović – Bukari, Ivanić – Endiaje

Ubedljiv poraz omladinaca Zvezde

Omladinci Crvene zvezde doživeli su poraz na startu UEFA Lige za mlade, pošto ih je Mančester siti savladao rezultatom 5:2.

Izabranici Nenada Milijaša su dugo odolevali "građanima", ali su poklekli u finišu poluvremena, kad je Emilio Lorens matirao golmana i kapitena Zvezde Stefana Marinkovića.

Isti igrač je udvostručio prednost domaćina u 48. minutu, a zatim su Vilijam Dikson u 50. i Kejn Tejlor u 55. minutu golovima osigurali pobedu Sitija.

Jovan Mijatović je golom u 57. minutu ublažio poraz srpskog kluba, a zatim je rezervista Mateja Bubanj smanjio na 2:4 golom u 78. minutu.

Konačnih 5:2 postavio je Džejden Heski, sin bivšeg napadača Liverpula i reprezentacije Engleske Emila, golom u 81. minutu.

U drugom meču grupe G, Lajpcig je kao gost pobedio Jang bojs rezultatom 3:1.

U drugom kolu Crvena zvezda će ugostiti Jang bojs 4. oktobra, a istog dana će Lajpcig biti domaćin Mančester Sitiju.

Pobednik grupe će se plasirati direktno u osminu finala.

Ančeloti misli da je Mančester siti najveći favorit za osvajanje "ušatog pehara"

Trener fudbalera Reala Karlo Ančeloti izjavio je da je Mančester siti najveći favorit za osvajanje Lige šampiona.

Da li je Gvardiolino "izmišljanje tople vode" najveća Zvezdina šansa u Mančesteru?

Crvena zvezda pred sobom ima gotovo nemoguć zadatak – susret sa aktuelnim šampionom Evrope i Premijer lige i verovatno najkvalitetnijim timom na svetu.

Veliku ulogu u uspehu Mančester sitija igra niko drugi do Pep Gvardiola, ali možda je upravo baš on karta na koju Zvezda može da igra.

Zvezda sa najlošijim startom u poslednjih deset godina gostuje kod prvaka Evrope

Crvena zvezda je posle deset godina izgubila dve utakmice u početnih sedam kola šampionata

Prethodno se to dogodilo na startu sezone 2013/14.