Feliks procvetao u Barsi i bacio "petardu", pobede PSŽ-a, Porta i Fajenorda

Prve utakmice u Ligi šampiona ove sezone donele su velika uzbuđenja i na osam mečeva postignuta su 23 gola
Feliks procvetao u Barsi i bacio "petardu", pobede PSŽ-a, Porta i FajenordaGetty © Alex Caparros / Stringer

Najubedljivije su bile ekipe iz grupe H – Barselona je "petardom" ispratila Antverp i pokazala da ove sezone ima mnogo ozbiljnije ambicije u elitnom takmičenju, dok je Porto sa 3:1 bio bolji od Šahtjora.

Barsa je blistala na krilima Žoaa Feliksa, dvostrukog strelca koji se preporodio od dolaska u Kataloniju.

On je načeo i dokusurio rivala, a pogađali su još Robert Levandovski i Gavi, dok je Jele Bataje postigao auto-gol.

Porto je pobedio Šahtjor u Hamburgu, gde Ukrajinci igraju kao domaćini, a posebno se istakao Galeno, koji je dva puta tresao mrežu rivala. Između njegovih pogodaka, Kelsi je izjednačio za Šahtjor, a Mehdi Taremi je potom potvrdio pobedu "zmajeva".

U grupi F Pari Sen Žermen je sa 2:0 bio bolji od Borusije iz Dortmunda i odmah zaseo na prvu poziciju, pošto su u prvom terminu Milan i Njukasl remizirali bez golova (0:0).

Kilijan Mbape je sa bele tačke u 49. minutu doneo prednost "svecima", dok je Ašraf Hakimi desetak minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Što se tiče grupe E, ona će biti najneizvesnija, ali Fajenord može da se pohvali da je najbolje startovao.

Holanđani su na svom stadionu pobedili Seltik sa 2:0, zahvaljujući golovima Kalvina Stengsa i Alireze Jahanbahša.

Škotski šampion umnogome je olakšao protivniku, pošto je u roku od pet minuta ostao sa dvojicom igrača manje, a "pocrveneli" su Gustav Lagerbielke i Odin Tijago Holm.

U drugom meču nije bilo pobednika, a Lacio i Atletiko Madrid su odigrali 1:1.

"Jorgandžije" su vodile od rane faze preko Pabla Bariosa, dok je u poslednjem napadu izjednačenje i bod Laciju doneo Ivana Provedela.