Bajern nakon goleade srušio Junajted, Arsenalov veliki povratak u elitu

Fudbaleri Bajerna savladali su u Minhenu ekipu Mančester junajteda sa 4:3 u derbi meču prvog kola grupne faze Lige šampiona

Pravi fudbalski klasik i spektakl priredili su nemački i engleski tim.

Bavarci su u jednom poprilično sadržajnom meču, nadigrali starog rivala u elitnom takmičenju.

Nakon nekih pola sata meča, domaćin je imao prednost od 2:0.

Golove su postigli Sane i Gnabri, u samo četiri minuta razmaka (28. i 32.)

Početkom drugog poluvremena, golom Hojlunda, Junajted je uspeo da se vrati u meč. Igrao se 49. minut kada su smanjili na 2:1.

Ipak, već u 53. minutu, Kejn je sa bele tačke vratio dva gola prednosti domaćoj ekipi.

Kazemiro je u 88. minutu uspeo da učini završnicu zanimljivom, samo da bi Tel u 92. minutu povisio na 4:2.

Novim golom, ovoga puta u petom minutu nadoknade, Kazemiro je postavio konačnih Bajern - Junajted 4:3.

Ekipa Arsenala je na sjajan način obeležila povratak u Ligu šampiona.

"Tobdžije" su u Londonu ubedljivo savladale PSV, rezultatom 4:0.

Saka, Trosar i Žezus pogađali su za Arsenal u prvom poluvremenu, dok je Odegar u drugom postavio konačan rezultat.

U ostalim mečevima, Salcburg je upisao pobedu od 2:0 protiv Benfike, a Napoli sa 2:1 savladao Bragu.

Utakmice Real Sosijedad - Inter, kao i Sevilja - Lens, završene su nerešenim rezutlatom 1:1.