TSC pokazao zube u Londonu, Vest Hem se namučio za pobedu protiv srpskog tima

Fudbaleri Vest Hema pobedili su TSC sa 3:1 u meču prvog kola Lige Evrope

Iako možda rezultat ne pokazuje tako, fudbaleri TSC-a su pošteno namučili londonski Vest Hem.

"Čekićari" su pritiskali i napadali u prvom delu igre, ali se ekipa Žarka Lazetića sjajno branila, a Nikola Simić je branio sve ozbiljnije pokušaje domaćina.

Iako je Vest Hem imao inicijativu i više napada, najozbiljniji su imali gosti.

U poslednjim sekundama prvog dela igre, Stojić je visoko skočio posle kornera i pogodio prečku.

Kao da je taj trenutak dodatno ohrabrio ekipu TSC-a, pa su u nastavku vrlo brzo došli do gola.

Igrao se 48. minut, kada je Stanić bio agresivan, ukrao loptu jačem ali sporijem Ogboni, pa izašao oči u oči sa iskusnim Lukasom Fabijanskim.

Mladi napadač TSC-a je rutinski smestio loptu u mrežu i doneo gostima veliki gol.

Vest Hem je napadao sve silnije, ali dugo nije dolazio do ozbiljne prilike.

A kada je došla prva, "čekićari" su brzo došli do preokreta.

Igrao se 66. minut, kada je domaćin došao do izjednačenja.

Benrama je odlično zalomio na strani, potom sjajno centrirao, a lopta je pogodila Petrovića u nogu i završila u golu.

Samo četiri minuta kasnije, novi gol Vest Hema.

Posle kornera, Kudus je bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru, pa je prvim golom za londonsku ekipu doneo preokret.

Konačan rezultat postavio je Souček, u 82. minutu, po oprobanom receptu.

Vord Praus je centrirao iz kornera, reprezentativac Češke visoko skače i smešta loptu u mrežu.

U drugom meču grupe A, Frajburg je u gostima savladao Olimpijakos sa 3:2.

21. sep 2023 • 22:57

Kraj meča

Pobeda Vest Hema 3:1.

82' GOL! Još jedan gol posle prekida

Vest Hem dolazi do novog gola posle kornera.

Vord Praus je ubacio, Souček glavom postiže gol.

70' GOL! Vest Hem je preokrenuo

Posle kornera, Kudus se najbolje snašao u kaznenom prostoru, pa glavom doneo domaćinu preokret.

69' Pokušaj Kuvljića

Fabijanski je lako odbranio udarac Kuveljaića sa distance.

66' GOL! Vest Hem je izjednačio

Odlično je po boku probio Benrama, izbacio čuvara i poslao odličnu loptu pred gol, a lopta je, nakon što je zakačila Petrovića, završila u mreži.

54' Pao je Ogbona, domaći traže penal

Ogbona je prelako pao, tražili su igrači i navijači penal, ali od toga nema ništa.

47' GOL! TSC vodi u Londonu!

Petar Stanić je doneo prednost TSC-u!

Stanić je bio uporan, ukrao loptu Ogboni, izašao jedan na jedan sa golmanom i rutinski smestio loptu u mrežu.

46` Nastavljen je meč

Vest Hem kreće u napad.

Poluvreme

Vest Hem je pritiskao i ređao šanse, a TSC je pogodio prečku.

45' Prečka!

Nemanja Stojić je visoko skočio nakon kornera, lepo gađao glavom, ali je pogodio prečku.

Uprkos svim napadima Vest Hema, TSC je bio bliži golu.

45' Velika šansa za TSC

Gužva pred golom Vest Hema posle kornera, lopta je prošla kroz peterac, ali nije niko od gostiju uspeo da dođe do nje.

31' Paketa šutira iz daljine, Simić odbija loptu

Neugodan udarac Brazilca sa distance, Simić se snašao i odbio loptu od gola.

26' Vest Hem vrlo blizu gola!

Mavropanos je visoko skočio posle kornera, šutirao glavom, ali pored gola.

15' Ings je probao, brani Simić

Namestio se Dani Ings i dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali Simić boksuje loptu.

8' Prva pretnja TSC-a

Probao je TSC u brzom kontranapadu, Jovanović je šutirao u okvir gola, ali nije bilo previše opasnosti po gol domaćina.

4' Korner za "čekićare"

Zakačio je loptu živi zid, pa je ona završila tik iznad prečke.

3' Vest Hem će imati dobru priliku

Oboren je Kudus, Vest Hem ima slobodan udarac sa odlične pozicije.

A pored lopte je Vord Praus, koji ima fenomenalan udarac.

1' Počeo je meč

TSC ima prvi napad.

Sastavi timova:

Mojes: Radujemo se što ćemo igrati u Srbiji u novembru

Trener londonskog tima, Dejvid Mojes, priznao je da ne poznaje dovoljno protivnika, ali je rekao da se raduje dvomeču sa srpskom ekipom.

"TSC je imao dobre rezultate u ovoj sezoni. Malo je teže oceniti njihovu igru, ali prikupićemo što više informacija i proslediti ih našim fudbalerima. Nije lako dobiti sve informacije o timu iz Srbije, ali naš posao je da to uradimo. Radujemo se što ćemo igrati sa njima. Takođe, radujemo se što ćemo igrati u novembru u Srbiji", rekao je Mojes.

Lazetić: Čast je igrati protiv Vest Hema

Vest Hem je apsolutni favorit u ovom meču, a trener srpskog tima, Žarko Lazetić, raduje duelu sa timom takvog renomea.

"Velika nam je čast i privilegija da smo gosti jednom ovakvom klubu u utakmici Lige Evrope. Veliki izazov, ali i velika obaveza je da budemo najbolji mogući, znamo kakvu istoriju ima Vest Hem i koliko su dugo u Evropi. Odmah to osetite kada dođete na stadion, vidite da je to klub. Ovo je za nas izazov da vidimo u kojoj meri možemo da se takmičimo sa klubom kao što je Vest Hem", rekao je Lazetić.