Kecmanović opravdao ulogu favorita, izborio četvrtfinale u Kini

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u četvrtfinale turnira u Čengduu, pošto je savladao Francuza Korentina Muteta sa 2-0 u setovima

Miomir je upisao drugu pobedu na turniru u Kini, koja mu je izborila četvrtfinale.

Srpski teniser u prvom kolu bio je bolji od kvalifikanta Loka, da bi u drugoj rundi savladao Francuza Muteta.

Protivnik, koji zauzima 122. poziciju na ATP listi, pružao je solidan otpor.

Meč je trajao nešto više od sat i po vremena, a obeležila su ga dva potpuno različita seta.

U prvom je viđen serijal brejkova.

Kecmanović je napravio dva na samom startu, pa je tako brzo stigao do prednosti od 3:0.

Uspeo je Francuz da vrati jedan brejk, ali je odmah u narednom gemu ponovo izgubio servis.

Srpski teniser je sa lakoćom odbranio prednost dva brejka i prvi set osvojio sa 6:2.

U drugom se gledala znatno veća borba.

Četiri uvodna gema nisu donela brejk, čak ni brejk šanse.

Potom su usledili brejk Kecmanovića, ali i ribrejk protivnika.

Drugi set u finiš je ulazio nerešenim rezultatom 4:4, kada je Kecmanović ponovo pojačao kvalitet udaraca, terao rivala na grešku i novim brejkom stigao do šanse za pobedu.

Rutinski i bez izgubljenog poena, Kecmanović je osvojio servis gem i tako drugi set osvojio sa 6:4.

U četvrtfinalu, srpski teniser koji zauzima 47. mesto na ATP listi, igraće protiv boljeg iz duela Zverev - Kotov.