Minimalac Intera, "viola" sigurna u Udinama

Fudbaleri Fjorentine pobedili su u gostima Udineze rezultatom 2:0 u utakmici petog kola Serije A
Minimalac Intera, "viola" sigurna u  UdinamaGetty © Timothy Rogers

Golove za "violu" postigli su Lukas Martines Kvarta u 32. minutu i Đakomo Bonaventura u 92. minutu.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković igrao je za Fjorentinu od 65. minuta.

Srpski reprezentativac Lazar Samardžić bio je u startnoj postavi ekipi Udinezea, a zamenjen je u 83. minutu.

Fjorentina je peta na tabeli sa deset bodova, dok je Udineze 18. sa tri boda.

Fudbaleri Atalante pobedili su na svom terenu Kaljari 2:0, golovima Ademole Lukmana u 33. minutu i Marija Pašalića u 76. minutu.

Srpski golman Boris Radunović bio je na golu Kaljarija od prvog minuta.

Atalanta je šesta na tabeli sa devet bodova, dok je Kaljari 19. sa svega dva boda.

U prvom današnjem meču, Inter je u gostima savladao Empoli 1:0 golom Federika di Marka u 51. minutu.

Inter je prvi sa 15 bodova, dok je Empoli poslednji i nema niti jedan bod.

Bolonja i Napoli su odigrali 0:0, a gosti nisu iskoristili penal u 72. minutu, pošto Viktor Osimhen nije uspeo da smesti loptu u mrežu.

Napoli ima osam bodova i nalazi se na sedmom mestu, dok je Bolonja 11, a ima šest  bodova.

U poslednjem današnjem meču, Torino i Roma su odigrali nerešno 1:1.

Romelu Lukaku je doneo prednost gostima u 68. minutu, a izjednačenje Torinu je doneo Zapata, u 85. minutu, na asistenciju Ivana Ilića.

Torino je deveti sa osam bodova, dok je Roma 13. sa pet bodova.