Novi poraz Lajovića u Kini, ništa od glavnog žreba u Pekingu

Prvi od dvojice srpskih tenisera završio učešće već u kvalifikacijama u prestonici Kine
Novi poraz Lajovića u Kini, ništa od glavnog žreba u PekinguGetty © Aitor Alcalde / Stringer

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je od Nemca Janika Hanfmana u kvalifikacijama za turnir u Pekingu rezultatom 6:3, 7:6 (9:7), za jedan sat i 59 minuta.

Nemcu je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk da povede.

U drugom setu viđena je velika borba, nijedan od tenisera nije uspevao da stigne do brejka, pa se igrao taj-brejk.

Kod vođstva 6:5, Lajović je servirao za izjednačenje u setovima, ali nije uspeo da osvoji poen, a zatim je Hanfman preokrenuo, osvojio set i dobio meč.

Da je pobedio Dušam Lajović bi igrao protiv pobednika meča Kecmanović – Kotov, tako da neće biti ništa od srpskog meča u Kini.