Barsa se ovoga puta nije provukla, Majorka i Rajković odoleli naletima

Fudbaleri Majorke i Barselone odigrali su nerešeno 2:2 u meču osmog kola La Lige
Barsa se ovoga puta nije provukla, Majorka i Rajković odoleli naletimaGetty © Rafa Babot

Palma de Majorka bila je domaćin sjajnoj utakmici između domaće ekipe i gostiju iz Barselone.

Iako je stvorila veliki broj šansi i dominirala većim tokom meča, "Blaugrana" nije uspela da dođe do sva tri boda.

Majorka je maksimalno iskoristila svoje šanse i kaznila greške rivala.

Već u osmom minutu je Ter Štegen pogrešio, što je Murići pretvorio u pogodak.

Barselona je morala da igra konkretnije od tog trenutka i to je donelo dosta uzbuđenja do kraja prvog dela.

Rafinja je u 41. minutu veoma snažno i precizno šutirao i doneo gostima izjednačenje.

Dve velike prilike Katalonci imali su upravo preko Brazilca, kada je izašao sam pred Rajkovića, ali šutirao preko gola i preko Feliksa, čiji udarac je odbranio srpski golman.

Barselona u pomenute dve šanse nije uspela da dođe do preokreta, a u preostalom vremenu je Majorka uspela da priredi još jedno iznenađenje.

Rajković je ispucao loptu, Murići dobro skočio i uposlio Pratsa, koji beži čuvarima i matira Ter Štegena.

Umesto sa 1:2, na poluvreme se otišlo rezultatom 2:1.

To je značilo da u drugom delu meča, gost mora da ide na sve, ili ništa.

Odličan napad u 75. minutu, Fermin je krunisao prvim pogotkom u zvaničnim mečevima u dresu katalonskog kluba.

Ima Barselona za čime da žali, pošto su u nekoliko navrata bili blizu gola, ali se rezultat nije menjao.

U drugom meču La Lige odigranom u subotu, Sevilja je ubedljivo savladala Almeriju sa 5:1.