Đere zbog povrede predao meč Međedoviću u Astani

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Astani, pošto mu je sunarodnik Laslo Đere predao meč prvog kola pri rezultatu 6:3, 2:1
Đere zbog povrede predao meč Međedoviću u AstaniGetty © Aitor Alcalde

Srpski duel u Astani obeležila je povreda Lasla Đerea, samim tim i predaja meča.

Nakon 48 minuta tenisa i privođstvu Međedovića, Đere se požalio na povredu vrata.

Međedović je u prvom setu napravio brejk u drugom gemu, a onda je na svoj servis stigao do 3:0. On je održavao prednost od tri gema i prvi set je dobio rezultatom 6:3.

Do brejka je stigao i u trećem gemu drugog seta, čime je poveo sa 2:1, kada je usledila predaja Đerea zbog povrede vrata.

Međedović će u drugom kolu igrati sa pobednikom meča između Rusa Aleksandera Ševčenka i Holanđanina Botika van de Zandšulpa.

ATP turnir u Astani se igra za nagradni fond od 1.017.850 dolara.