Situacija se smiruje u Napoliju, Osimen dao gol, klub uputio izvinjenje

Fudbalski klub Napoli, izdao je saopštenje u kojem se navodi da nije bilo namere da se ismeva napadač Viktor Osimen, u snimku koji je bio postaljen na zvanične naloge kluba na društvenim mrežama
Situacija se smiruje u Napoliju, Osimen dao gol, klub uputio izvinjenjeGetty © Alessandro Sabattini

Situacija oko Viktora Osimena i Napolija se polako smiruje.

Agent nigerijskog napadača najavio tužbu zbog snimaka koji su ismevali njegovog klijenta na društvenim mrežama.

Osimen se svađao i sa trenerom Garsijom, ali i imao čudan odnos sa saigračima.

U međuvremenu, najbolji strelac Napolija prošle sezone, postigao je pogodak u pobedi nad Udinezeom od 4:1.

Nigerijac je u 39. minutu zatresao mrežu gostiju za 2:0, a igru je napustio u 63. minutu utakmice.

Nakon treće pobede u šest utakmica u domaćem prvenstvu, Napoli je izdao kratko saopštenje, u kojem je naveo da nije bilo namere da se Osimen ismeva.

"Napoli želi da izbegne bilo kakvo eksploatisanje ovog slučaja, ukazujući da nikada nismo želeli da uvredimo ili ismejemo Osimena", naveo je aktuelni šampion Italije.

Dodalo se i da se na društvenim mrežema, posebno na TikToku, koristi kreativna forma izražavanja i nije bilo namere da se igrač uvredi.

Nakon informacije da je napadač nezadovoljan tretmanom i da bi mogao da tuži Napoli, brojni evropski velikani počeli su pomno da prate situaciju i voleli bi već u januaru da "intervenišu" i svoje redove pojačaju ovim napadačem.