Mitrović i Nejmar vodili El Hilal do pobede u Ligi šampiona

Srpski napadač Aleksandar Mitrović postigao je pogodak u pobedi El Hilala nad iranskim Mazandaranom od 3:0 u meču azijske Lige šampiona
Mitrović i Nejmar vodili El Hilal do pobede u Ligi šampionaGetty © Yasser Bakhsh

Golovi, crveni kartoni i pobeda ekipe iz Saudijske Arabije, viđeni su na meču u Teheranu.

El Hilal je kao gost savladao Nasaži Mazandaran sa 3:0, golovima Mitrovića, Nejmara i El Šešrija.

Prvo je u četvrtom minutu pogodak srpskog napadača bio poništen zbog ofsajda, ali je u 18. Mitrović doneo gostima prednost.

Usledio je pravi haos na terenu u finišu prvog dela meča, te su tako fudbaler domaćih Hušmand, kao i El Faraž iz gostujućeg tima, dobili po crveni karton.

El Hilal je do kraja meča opravdao ulogu favorita.

Nejmar je u 58. minutu povisio na 0:2, da bi konačnih 0:3 postavio El Šešri u sudijskoj nadoknadi.

Nakon remija u prvom kolu azijske Lige šampiona, El Hilal je u drugom stigao do sva tri boda i tako zauzima prvo mesto u Grupi D, sa istim brojem bodova kao i Najbahor.