"Mladi momci" odrasli na poluvremenu – Zvezda u završnici do prvog boda

Fudbaleri Crvene zvezde i Jang bojsa odigrali su nerešeno - 2:2 u meču drugog kola grupne faze Lige šampiona
"Mladi momci" odrasli na poluvremenu – Zvezda u završnici do prvog boda© Tanjug/AP Photo/Darko Vojinovic

Ludo veče priredili su crveno-beli svojim navijačima u prvoj evropskoj noći na "Marakani" ove sezone.

Vodila je Zvezda, potom gubila, da bi na kraju jedva došla do izjednačenja, a onda umalo i do pobede.

Rezervisano je Zvezda ušla u meč sa Švajcarcima.

Najavljivao je Bahar ofanzivan fudbal, ali crveno-beli nisu srljali, već su pametno napadali i strpljivo čekali šansu.

Jang bojs je imao inicijativu, dobrim delom prvog poluvremena, ali deluje da nisu baš tačno znali šta sa njom.

Tome je, sasvim sigurno, doprinela i odlična Zvezda u odbrani, pošto su svi prilazi Glazerovom golu odlično zatvoreni.

Igrao se 35. minut, kada je Zvezda zatresla mrežu.

Osman Bukari je probio po desnoj strani, loše je šutirao, ali je Šerif Ndiaje sproveo tu loptu u mrežu.

Zastavica je podignuta, jer je pomoćni sudija video Bukarija u ofsajdu u začetku akcije, ali je VAR (još jednom) doneo Zvezdi lepe vesti.

Glavni arbitar je, nakon provere, pokazao na centar, pa je slavlje na tribinama moglo da počne.

Krenuli su gosti u totalnu ofanzivu, što se umalo isplatilo Crvenoj zvezdi.

Bukari je još jednom pobegao zadnjoj liniji, obišao golmana i smestio loptu u gol, ali je VAR ovog puta, ipak, pokazao da je brzonogi napadač sada zaista bio u nedozvoljenoj poziciji.

Zvezda je do odlaska na odmor izdržala sve nalete gostiju, pa je sačuvala prednost na poluvremenu.

Međutim, drugi deo igre počeo je katastrofalno po domaće.

Jang bojs je brzo i jednostavno došao do izjednačenja u 48. minutu.

Ugrinić je utrčao u prostor, dobio idealnu loptu i potkopao je tek toliko da ona završi u mreži.

Zvezda je zaigrala ofanzivnije i ponovo došla do gola, koji je ponovo poništen, ali je ponovo bilo posla za VAR sobu.

Hvang je šutirao, golman zaustavio njegov udarac, a na loptu natrčao Ndijae i smestio je u mrežu.

Ipak, VAR je potvrdio da se napadač Zvezde izvlačio iz ofsajda, zbog čega je i ovaj gol poništen.

Tehnologija se potpuno „okrenula“ protiv Zvezde, pošto je glavni arbitar prekinuo igru u 60. minutu, na asistenciju iz VAR sobe.

Lopta je pogodila Đigu u ruku, pa je sudija, nakon pregleda snimka, pokazao na penal.

Sedrik Iten je bio neumoljiv, pa je sa bele tačke doneo gostima preokret.

Crveno-beli su pritiskali u nastavku, pokušavali na sve načine da dođu do izjednačenja, a najbolju priliku propustio je Aleksandar Katai, koji je iz odlične pozicije glavom šutirao pored gola.

U samoj završnici, Bukari je doneo izjednačenje.

Dobio je dobru loptu, povukao i snažno šutirao gotovo iz mrtvog ugla, za erupciju na "Marakani".

Sedam minuta sudijske nadoknade je probudilo nadu na tribinama da Zvezda može do pobede, ali su gosti izdržali sve nalete crveno-belih.

U drugom meču grupe, Mančester siti je u gostima pobedio Lajpcig sa 3:1.

Siti je prvi u grupi sa šest bodova, Lajpcig ima tri, dok Jang bojs i Crvena zvezda imaju po jedan.

• 4. okt 2023 • 22:59

22:59

Kraj meča

Crvena zvezda - Jang bojs 2:2.

• 22:59

90+7' Katai šutira pored gola!

Katai je šutirao iz prve, ali pored stative.

• 22:52

90' Sedam minuta nadoknade!

Navijači Zvezde traže pobedu!

• 22:50

88' GOL! Bukari je strelac!

Sjajan gol postigao je Osman Bukari!

Dobru loptu je dobio Bukari, pa snažnim udarcem iz teške pozicije donosi izjednačenje Zvezdi.

• 22:44

83' Idealna prilika za goste!

Sam na petercu napadač gostiju, ali je užasno šutirao glavom.

• 22:40

78' Idealna prilika za Kataija!

Mijailović je poslao sjajnu loptu sa boka, Katai usamljen, šutira glavom iz dobre pozicije, ali pored gola.

• 22:34

73' Prve čarke na meču

Mijailović je zakačio laktom Eliju, dotrčali su igrači ova tima, ali se sve ubrzo završilo bez većih posledica.

Žuti karton su dobili Kamara sa jedne, odnosno Dragović i Mijailović sa druge strane.

• 22:32

70' Brane se gosti!

Dve opasne siuacije pred golom gostiju - prvo je Katai šutirao glavom, a potom i Ndiaje, ali je Raćopi zaustavio oba udarca.

• 22:22

61' GOL! Vodi Jang bojs

Iten siguran sa bele tačke.

• 22:22

60' Penal za Jang bojs!

Imaju gosti priliku da dođu do prednosti.