"Mladi momci" odrasli na poluvremenu – Zvezda u završnici do prvog boda

Fudbaleri Crvene zvezde i Jang bojsa odigrali su nerešeno - 2:2 u meču drugog kola grupne faze Lige šampiona

Ludo veče priredili su crveno-beli svojim navijačima u prvoj evropskoj noći na "Marakani" ove sezone.

Vodila je Zvezda, potom gubila, da bi na kraju jedva došla do izjednačenja, a onda umalo i do pobede.

Rezervisano je Zvezda ušla u meč sa Švajcarcima.

Najavljivao je Bahar ofanzivan fudbal, ali crveno-beli nisu srljali, već su pametno napadali i strpljivo čekali šansu.

Jang bojs je imao inicijativu, dobrim delom prvog poluvremena, ali deluje da nisu baš tačno znali šta sa njom.

Tome je, sasvim sigurno, doprinela i odlična Zvezda u odbrani, pošto su svi prilazi Glazerovom golu odlično zatvoreni.

Igrao se 35. minut, kada je Zvezda zatresla mrežu.

Osman Bukari je probio po desnoj strani, loše je šutirao, ali je Šerif Ndiaje sproveo tu loptu u mrežu.

Zastavica je podignuta, jer je pomoćni sudija video Bukarija u ofsajdu u začetku akcije, ali je VAR (još jednom) doneo Zvezdi lepe vesti.

Glavni arbitar je, nakon provere, pokazao na centar, pa je slavlje na tribinama moglo da počne.

Krenuli su gosti u totalnu ofanzivu, što se umalo isplatilo Crvenoj zvezdi.

Bukari je još jednom pobegao zadnjoj liniji, obišao golmana i smestio loptu u gol, ali je VAR ovog puta, ipak, pokazao da je brzonogi napadač sada zaista bio u nedozvoljenoj poziciji.

Zvezda je do odlaska na odmor izdržala sve nalete gostiju, pa je sačuvala prednost na poluvremenu.

Međutim, drugi deo igre počeo je katastrofalno po domaće.

Jang bojs je brzo i jednostavno došao do izjednačenja u 48. minutu.

Ugrinić je utrčao u prostor, dobio idealnu loptu i potkopao je tek toliko da ona završi u mreži.

Zvezda je zaigrala ofanzivnije i ponovo došla do gola, koji je ponovo poništen, ali je ponovo bilo posla za VAR sobu.

Hvang je šutirao, golman zaustavio njegov udarac, a na loptu natrčao Ndijae i smestio je u mrežu.

Ipak, VAR je potvrdio da se napadač Zvezde izvlačio iz ofsajda, zbog čega je i ovaj gol poništen.

Tehnologija se potpuno „okrenula“ protiv Zvezde, pošto je glavni arbitar prekinuo igru u 60. minutu, na asistenciju iz VAR sobe.

Lopta je pogodila Đigu u ruku, pa je sudija, nakon pregleda snimka, pokazao na penal.

Sedrik Iten je bio neumoljiv, pa je sa bele tačke doneo gostima preokret.

Crveno-beli su pritiskali u nastavku, pokušavali na sve načine da dođu do izjednačenja, a najbolju priliku propustio je Aleksandar Katai, koji je iz odlične pozicije glavom šutirao pored gola.

U samoj završnici, Bukari je doneo izjednačenje.

Dobio je dobru loptu, povukao i snažno šutirao gotovo iz mrtvog ugla, za erupciju na "Marakani".

Sedam minuta sudijske nadoknade je probudilo nadu na tribinama da Zvezda može do pobede, ali su gosti izdržali sve nalete crveno-belih.

U drugom meču grupe, Mančester siti je u gostima pobedio Lajpcig sa 3:1.

Siti je prvi u grupi sa šest bodova, Lajpcig ima tri, dok Jang bojs i Crvena zvezda imaju po jedan.

4. okt 2023 • 22:59

Kraj meča

Crvena zvezda - Jang bojs 2:2.

90+7' Katai šutira pored gola!

Katai je šutirao iz prve, ali pored stative.

90' Sedam minuta nadoknade!

Navijači Zvezde traže pobedu!

88' GOL! Bukari je strelac!

Sjajan gol postigao je Osman Bukari!

Dobru loptu je dobio Bukari, pa snažnim udarcem iz teške pozicije donosi izjednačenje Zvezdi.

83' Idealna prilika za goste!

Sam na petercu napadač gostiju, ali je užasno šutirao glavom.

78' Idealna prilika za Kataija!

Mijailović je poslao sjajnu loptu sa boka, Katai usamljen, šutira glavom iz dobre pozicije, ali pored gola.

73' Prve čarke na meču

Mijailović je zakačio laktom Eliju, dotrčali su igrači ova tima, ali se sve ubrzo završilo bez većih posledica.

Žuti karton su dobili Kamara sa jedne, odnosno Dragović i Mijailović sa druge strane.

70' Brane se gosti!

Dve opasne siuacije pred golom gostiju - prvo je Katai šutirao glavom, a potom i Ndiaje, ali je Raćopi zaustavio oba udarca.

61' GOL! Vodi Jang bojs

Iten siguran sa bele tačke.

60' Penal za Jang bojs!

Imaju gosti priliku da dođu do prednosti.

Sedrik Iten prilazi lopti.

59' Ponovo VAR soba ima pune ruke posla - da li će Jang bojs dobiti penal?

Lopta je pogodila Đigu u ruku, arbitar će pogledati snimak.

53' GOL! Ipak ne - ponovo posao za VAR!

Ndiaje je još jednom smestio loptu u mrežu, ali je ponovo gol poništen zbog ofsajda.

Hvang je šutirao, golman je zaustavio udarac, na loptu je natrčao Ndiaje, koji se izvlačio iz ofsajda.

50' Glazer brani udarac Itena

Napadač gostiju se izborio za poziciju, snažno šutirao u ugao, ali je Glazer sjajno reagovao i zaustavio njegov udarac.

48' GOL! Ugrinić je izjednačio

Konkretan i direktan napad gostiju, Ugrinić je sam pred golom i lako gosti dolaze do izjednačenja.

46` Nastavljen je meč

Jang bojs ima loptu.

Poluvreme

Izdržala je Zvezda pritisak u završnici i sačuvala prednost.

45+2' GOL! Sada, ipak, ofsajd

Bukari je dobio sjajnu loptu, obišao golmana i smestio loptu u gol.

Ipak, ponovo je podignuta zastavica, a ovaj put je VAR brzo rešio dilemu i potvrdio da je napadač Zvezde bio u nedozvoljenoj poziciji.

45' Šest minuta nadoknade

Igraće se još šest minuta u prvom delu igre.

41' Opasan napad gostiju, Glazer siguran

Garsija je dobro centrirao, Iten probao glavom, ali je Glazer bez muke došao do lopte.

36' GOL! Zvezda vodi!

Nakon proverem arbitar je promenio odluku i pokazao na centar.

Crvena zvezda vodi golom Ndiajea.

35' GOL! Ipak ofsajd... Čeka se VAR!

Bukari je šutirao, Ndiaje skrenuo loptu u gol, ali je on poništen zbog ofsajda...

Čeka se provera u VAR sobi...

27' - Garsija pokušava opasno sa distance

Dobar udarac fudbalera gostiju, snažno u donji ugao gola, ali Omri Glazer čuva gol Zvezde!

24' - Pokušava Hvang, ali slabo

Dugačak napad Zvezde je mnogo više obećavao, kada je Mirko Ivanić pokušao da pronađe Mitrovića na petercu, ali je odbrana Jang bojsa bila na visini zadatka.

Na kraju napada je Hvang testirao udarac sa distance, ali vezista Zvezde šutira slabo pored gola.

15' Gosti imaju inicijativu

Švajcarska ekipa ima loptu, ali deluje da još ne znaju precizno šta će sa njom.

Crveno-beli čekaju kontru.

6' Velika prilika za Ndiajea!

Probao je petom Šerif Ndiaje, ali je golman gostiju odbranio.

4' Preti Maleš

Maleš je šutirao sa distance, tik iznad prečke.

1' Počeo je meč!

Prvi napad ima domaćin.

Igrači izlaze na teren

Uskoro će početi meč.

Đoković je na "Marakani"

Najbolji teniser sveta došao je na "Marakanu".

Velike gužve oko stadiona "Rajko Mitić"

Zvezda će imati veliku podršku sa tribina, čemu svedoče i gužve oko najvećeg srpskog stadiona.

Sastavi timova:

Crvena zvezda: Glazer, Rodić, Điga, Dragović, Mijailović, Hvang, Stamenić, Mitrović, Ivanić, Bukari, Ndiaje.

Jang bojs: Raćopi, Janko, Kamara, Benito, Garsija, Maleš, Nijase, Ugrinić, Elija, Iten, Monteiro.

Dobro poznato lice na "Marakani"

Škotski arbitar Vilijan Kolum biće glavni sudija i to će mu biti treći put da deli pravdu crveno-belima.

Bahar: Ova utakmica može biti prekretnica

Trener fudbalera Crvene zvezde, Barak Bahar, raduje se prvom meču u Ligi šampiona pred beogradskom publikom.

"Radujemo se prvoj utakmici u Ligi šampiona na domaćem terenu, siguran sam da ćemo imati sjajnu podršku i jedva čekamo da počne. Znamo da moramo da pobedimo i igraćemo dobro. Drugačije je kad igraš uz podršku više od 50.000 navijača. Igraćemo ofanzivnije, vrlo je važno da dobro počnemo i nadam se da ovaj meč može da bude prekretnica", istakao je Bahar na konferenciji za medije.

Švajcarci: Jang bojs izgubio DNK

Igra šampiona Švajcarske ne podseća na onu od prošle sezone, zbog čega je trener Rafael Viki često na meti tamošnjih medija.

Sistem sa trojicom igrača u poslednjoj liniji, kako je Jang bojs igrao protiv Lajpciga u prvom kolu, nije se pokazao dobrim.

"Bio je to sistem koji nije pomogao protiv Lajpciga. Odbrana sa trojicom u poslednjoj liniji i dve 'šestice' ispred. Sigurnost na prvom mestu, ali Nemci su ipak bili jednostavno previše dobri. U osnovi, diskusije o sistemu nisu baš relevantne. Jer oni retko određuju tok igre, uvek su igrači ti koji popunjavaju sistem. Ipak, diskusija o formaciji je adekvatna u prvoj utakmici Lige šampiona i to iz dva razloga: zato što Rafael Viki nikada nije igrao sa ovim sistemom u svojih 57 utakmica na klupi Jang bojsa i zato što je osnovni DNK tima, koji je pet puta osvajao šampionat u poslednjih šest godina, bačen u more", piše u analizi "Blika".