Dva preokreta i 10 golova u Ligi šampiona: Atletiko i Šahtjor izvukli važne pobede

U sredu su odigrane prve dve utakmice programa Lige šampiona, a obe su rešene nakon velikih preokreta, pošto su pobede odneli Atletiko Madrid i Šahtjor

Madriđani su na svom "Metropolitanu" savladali Fejenord 3:2 i to nakon što su dva puta bili u zaostatku.

Fejenord je poveo posle autogola Marija Ermosa, a Alvaro Morata je izjednačio u 12. minutu. Holanđani su opet imali prednost kada je David Hancko zatresao mrežu, da bi Antoan Grizman izjednačio na 2:2 u nadoknadi prvog dela meča.

Igrač odluke za tim Dijega Simeonea bio je Morata, koji je u 47. minutu kompletirao preokret Atletiko Madrida.

Još ubedljiviji preokret ostvario je Šahtjor, koji je takođe slavio 3:2 i na gostovanju Antverpenu. Belgijanci su poveli preko Arbnora Mudže i Mišela Balikviše, ali su u drugom poluvremenu Ukrajinci zaigrali mnogo bolje.

Danilo Sikan je dva puta bio sterlac, a Jaroslav Rakitski jednom, pa je Šahtjor uspeo da ostvari prvu pobedu u Ligi šampiona ove sezone.