Čukarički poražen i od Genka, "brđani" bez boda u Evropi

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su u Leskovcu od ekipe Genka u meču drugog kola grupne faze Lige konferencija

"Brađni" su ostvarili i šesti vezani poraz u evropskim utakmicama.

Ovoga puta bolji od srpskog tima bio je Genk, u utakmici odigranom na stadionu Dubočice u Leskovcu.

Belgijski tim mnogo bolje je ušao u meč i već nakon uvodnih par napada, videla se razlika u klasi.

Bilo je pitanje kada će gost stići do gola, a to se desilo već u 10. minutu, kada je prodor i asistenciju Pejntsila iskoristio Hejnen.

Isti igrači bili su akteri i 10. minuta kasnije, kada je neoprezna bila odbrana srpskog tima.

Hejnen je oboren u šesnaestercu Čukaričkog, a nakon korišćenja VAR tehnologije, dodeljen je jedanaesterac za goste.

Precizan sa bele tačke bio je Pejntsil, čime je Genk stigao do prednosti od dva gola.

Čukarički je izašao kao potpuno druga ekipa u drugom poluvremenu, ali im to nije donelo bolji rezultat.

Nekoliko šansi imali su izabranici Igora Matića, ali je golman Genka bio na visini zadatka, te se rezultat nije menjao.

Nakon dva kola u grupi F Ligi konferencija, Čukarički ima isto toliko poraza, pošto je pre Genka, izgubio od Ferencvaroša sa 3:1.

5. okt 2023 • 22:54

Kraj meča: Čukarički - Genk 0:2

Nije uspeo Čukarički da dođe do boda, pošto je belgijski tim slavio sa 2:0.

72' - Kakva odbrana golmana gostiju, Cvetković umalo postigao gol

Već je bila viđena lopta u mreži gostiju, ali je golman Genka intervenisao sjajno prilikom šuta Cvetkovića.

60' - Čukarički opasniji u nastavku

"Brđani" su znatno odlučnije izašli u drugom delu meča, ali se rezultat još uvek ne menja.

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme...

Poluvreme: Čukarički - Genk 0:2

Golovima Hejnena i Pejntsila, gosti iz Belgije na pauzu za poluvreme odnose prednost od 0:2.

23' - Prva šansa za Čukarički

Stanković je šutirao slabijom, levom nogom, sa ivice šesnaesterca, ali je odbranio taj šut golman gostiju.

20' - GOL! Gent stiže i do drugog gola

Pejntsil je bio precizan sa bele tačke, pa Genk vodi sa 2:0 protiv Čukaričkog.

18' - Penal za goste

Subotić je neoprezno nagazio i oborio Hejnena u šesnaestercu rivala, pa je sudija (nakon korišćenja VAR tehnologije), dosudio jedanaesterac.

10' - GOL! Genk vodi

"Mirisalo" je na gol gostiju od samog starta meča.

Nakon 10 minuta igre to se i desilo, Hejnen je iskoristio asistenciju Pejntsila i pogodio za 0:1.

1' - Počeo je meč

Švedski arbitar Ladebak označio je početak meča na stadionu u Leskovcu...

Poznati su sastavi timova:

Remi TSC-a i Olimpijakosa

Utakmici Čukaričkog i Genta, prethodio je duel još jednog srpskog tima u Evropi.

TSC je uspeo da osvoji bod protiv Olimpijakosa, pošto su dve ekipe odigrale nerešeno - 2:2.