Grikspor predao, Lajović nastavlja sa odličnim rezultatima u Šangaju

Srpski teniser počeo je da prikazuje igre koje su ga dovele na prag Top 20 igrača pre nekoliko sezona i polako se vraća u formu
Grikspor predao, Lajović nastavlja sa odličnim rezultatima u ŠangajuGetty © Aitor Alcalde / Stringer

Dušan Lajović plasirao se u treće kolo mastersa u Šangaju, pošto mu je Talon Grikspor predao meč sredinom drugog seta.

Lajović je nastavio da beleži odlične rezultate u Kini, a prilikom predaje rezultat je bio 6:4, 3:2 za Ducija.

Nije srpski igrač došao u Šangaj u dobrom raspoloženju, imao je iza sebe tri uzastopna poraza, ali je duel sa Stanom Vavrinkom na startu bio prekretnica.

Nakon odličnog izdanja, u istom ritmu je nastavio i protiv 23. nosioca iz Holandije.

Napravio je Lajović rano brejk protiv Grikspora, potom imao šanse da ga duplira, ali nije uspeo. Međutim, bio je odličan na prilikama za rivala, neutralisao je obe i došao do prvog seta.

Tada je Grikspor tražio fizioterapeuta i bilo je jasno da nije maksimalno spreman. Nakon Dušanovog brejka sredinom trećeg seta, odlučio se na predaju.

Lajović, koji je protiv Vavrinke ostvario prvu pobedu u Šangaju u karijeri, u narednom kolu igraće protiv Fabijana Marošana, koji je iznenadio Aleksa de Minora.

Masters u Šangaju na programu je od 4. do 15. oktobra, igra se za nagradni fond od 8.800.000 dolara i pobedniku će pripasti 1.000 ATP bodova.