Partizan deklasirao Krku, crno-beli ponovo na pobedničkom koloseku

Košarkaši Partizana savladali su kao gosti ekipu Krke sa 96:56 u meču drugog kola ABA lige

Tim Željka Obradovića ubedljivim trijumfom u dvorani "Leon Štukelj", vratio se na pobednički kolosek.

Partizan je brzo zaboravio poraz od Makabija u Evroligi, pošto je protiv Krke demonstrirao razliku u kvalitetu.

Domaći tim držao se samo u prvih 10 minuta, posle kojih je bilo 16:11 za crno-bele.

Već u drugoj četvrtini, Partizan je pojačao na obe strane parketa, što je brzo dalo rezultata.

Kako je vreme odmicalo, prednost srpske ekipe se povećavala, da bi na poluvreme Partizan otišao sa 23 razlike.

Koliko je Obradovićev tim bio napadački raspoložen u drugoj deonici, govori i podatak da je postigao 29 poena u tradicionalno "tvrdoj" dvorani.

Krka je košarkaški najviše pokazala u trećoj četvrtini, u kojoj je uspevala da parira favorizovanom rivalu.

Slovenački tim ubacio je 20 poena, ali je primio 23, pa su gosti nastavili da povećavaju prednost.

U poslednjoj četvrtini, otpor Krke je i definitivno opao, što je aktuelni šampion regionalnog takmičenja iskoristio i na kraju slavio sa 40 razlike.

Avramović je sa 15 poena predvodio strelce crno-belih, Koprivica je ubacio 12, a Dožir 11 poena.

Hamilton i Cerkvenik su bili najefikasniji u redovima Krke, pošto su ubacili po 16 poena.