Zvezda očitala lekciju Cedevita Olimpiji, srpski klubovi deklasirali slovenačke

Košarkaši Crvene zvezde više nego ubedljivo su savladali ekipu Cedeivta Olimpije sa 94:51 u derbi meču drugog kola ABA lige
Zvezda očitala lekciju Cedevita Olimpiji, srpski klubovi deklasirali slovenačke© ABA liga/Dragana Stjepanović

Još jedna ubedljiva pobeda srpskog kluba nad timom iz Slovenije.

Nakon što je Partizan deklasirao Krku, impresivnu pobedu upisala je i Crvena zvezda nad Cedevita Olimpijom.

Iako se očekivala neizvesnija utakmica u Beogradu, crveno-beli su očitali lekciju rivalu.

Mučili su se gosti da dođu do poena, pošto im je Zvezdina odbrana zadavala porave glavoljbolje.

Prva četvrtina završena je rezultatom 19:11 za tim sa Malog Kalemegdana, a onda je u drugoj deonici usledila rapsodija izabranika Duška Ivanovića.

Zvezda je ubacila čak 31 poen u drugih 20 minuta košarke, primila 14, te je na poluvreme otišla sa 25 poena prednosti - 50:25.

Surova dominacija nastavila se i u trećoj deonici, koju je Barsa dobila sa 27:8, što dovoljno govori koliko je za klasu bolji bio srpski tim, na obe strane parketa.

Trener crveno-belih je "promešao" sastav Zvezde i pre meča, a tok utakmice dozvolio mu je da lepo raspodeli minute na sve učesnike.

Početkom poslednje četvrtine, prednost Crvene zvezde iznosila je čak 47 poena, da bi na kraju bila 43 u korist srpskog kluba.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Nedović sa 17, Nejpir sa 15 i Tobi sa 13 poena.

U redovima gostiju istakao se Sou sa 19 poena.