Amber eliminisao Cicipasa, Alkaraz uz dosta muke do osmine finala

Francuski teniser Ugo Amber plasirao se u osminu finala mastersa u Šangaju, pošto je u trećem kolu pobedio Grka Stefanosa Cicipasa 6:4, 3:6, 7:5
Amber eliminisao Cicipasa, Alkaraz uz dosta muke do osmine finalaGetty © Lintao Zhang

Amber je priredio veliko iznenađenje, savladavši šestog tenisera sveta.

Meč je trajao dva sata i 11 minuta, a u četvrtom međusobnom duelu francuskog i grčkog tenisera, treći trijumf odneo je Amber.

Francuz je poveo 2:0 na startu prvog seta, a onda je držao prednost od dva gema do kraja ovog dela meča.

Cicipas je napravio brejk u četvrtom gemu drugog seta. Grčki teniser je potom sigurnom igrom dobio drugi set rezultatom 6:3.

Amber je poveo 3:0 u trećem setu, ali je Cicipas serijom 4:1 izjednačio na 4:4. Amber je potom u 12. gemu stigao do brejka, koji mu je doneo pobedu.

Francuski teniser će u osmini finala mastersa u Šangaju igrati sa Amerikancem Džefrijem Džonom Volfom, koji je bio bolji od Italijana Matea Arnaldija 2:6, 6:3, 7:6 (7:4).

U osminu finala plasirao se i Karlos Alkaraz.

Španski teniser je uz dosta muke i posle 145 minuta igre, slomio otpor Britanca Dana Evansa, 7:6 (1), 6:4.

Alakaraz će u narednom kolu igrati protiv Grigora Dimitrova.

Plasman u osminu finala izborili su još i Čileanac Nikolas Jari, Rus Andrej Rubljov, Argentinac Dijego Švarcman, Amerikanac Tomi Pol i Bugarin Grigor Dimitrov.

Masters u Šangaju igra se za nagradni fond od 8,8 miliona dolara.