Rubljov u četvrtfinalu turnira u Šangaju

Andrej Rubljov poslednji je četvrtfinalista mastersa u Šangaju
Rubljov u četvrtfinalu turnira u ŠangajuGetty © Lintao Zhang / Staff

U poslednjem meču dana Rubljov je pobedio Tomija Pola u dva seta – 7:5, 7:5, a za trijumf mu je bilo potrebno sat i 36 minuta.

Ruski teniser je prvi stigao do prilike za brejk, ali je Pol spasio obe brejk lopte u petom gemu da bi u narednom iskoristio svoju prvu šansu i poveo 4:2.

Ipak, Rubljov je odmah došao do ribrejka i na kraju set u svoju korist prelomio novim brejkom u 11. gemu nakon čega je svojim servisom potvrdio osvajanje prvog seta.

U drugom setu, Andrej ponovo veći pritsak pravi u petom gemu, ali ni ovoga puta ne dolazi do brejka.

Ipak, nije dozvolio Polu niti jednu šansu da mu oduzme poen na servis i do odlučujućeg brejka ponovo dolazi u 11. gemu. Pol je do kraja uspeo samo da spasi jednu meč loptu.

Andrej Rubljov će u četvrtfinalu igrati protiv Iga Ambera.