Hrvatska poražena u Osijeku od Turske, Španci bolji od Škotske

Reprezentacija Hrvatske poražena je od Turske u Osijeku 1:0 u utakmici D grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo
Hrvatska poražena u Osijeku od Turske, Španci bolji od Škotske© Tanjug/AP Photo/Darko Bandic

Fudbaleri Hrvatske su zakomplikovali sebi put do EP, pošto su na svom terenu minimalnim rezultatom poraženi od Turske.

Jedini gol postigao je Baris Jilmaz u 30. minutu.

Turska sada vodi na tabeli sa 13 bodova, uz utakmice više od Hrvatske, koja ima 10.

U drugom meču grupe D, Letonija je sa 2:0 savladala Jermeniju, iako je od 52. minuta igrala sa igračem manje.

Vels i Jermenija (meč više) imaju po sedam bodova, dok je Letonija sakupila tri.

Hrvatska u narednom kolu gostuje Velsu, a Turska dočekuje Letoniju.

Španija se revanširala Škotskoj za poraz u Glazgovu, pa je na svom terenu pobedila sa 2:0.

Moglo je sve da bude drugačije da VAR nije poništio gol gostima u 60. minutu, pošto je Mektominej bio u ofsajdu.

Morata je u 73. mintuu doneo prednost Španiji, a pobedu je potvrdio Sancet u 86. minutu.

Norveška je, u okviru iste grupe, bila ubedljiva na Kipru - 4:0.

Sorlot je otvorio goleadu, nastavio Erling Holand sa dva gola, da bi konačan rezultat postavio Aursnes.

Škotska je prva u grupi sa 15 bodova, Španija je druga sa 12 (uz meč manje), slede Norveška sa deset, Gruzija ima četiri, dok je Kipar bez bodova.