Zvezda slomila Borac u Čačku, nova pobeda za crveno-bele u ABA ligi

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Čačku ekipu Borca rezultatom 93:87 (24:20, 19:15, 22:20, 28:32) u meču trećeg kola regionalne ABA lige

Crvena zvezda je prvu četvrtinu dobila rezultatom 24:20, a u drugoj je došla do dvocifrene prednosti.

Borac je uspeo da smanji, pa da na odmor ode sa jednocifrenim zaostatkom - 43:35.

Crveno-beli su imali i 13 poena prednosti u nastavku, a u poslednji deo meča ušli su sa vođstvom - 65:55.

Igrači Borca suuspeli u završnici da unesu dozu neizvesnosti, a na devet sekundi pre kraja bilo je 91:87, da bi Dejan Davidovac potom postavio konačnih - 93:87.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Šabaz Nejpir sa 18 poena, dok je Rokas Giedraitis ubacio 16.

Kod domaćih, najbolji je bio Ronaldo Segu sa 23 poena, dok je Tajlan Birts dodao 18.

Crvena zvezda posle tri kola u regionalnom takmičenju ima tri pobede, dok je Borac upisao prvi poraz.

Crveno-beli će u narednom kolu igrati sa FMP-om u Železniku, dok će Borac gostovati Splitu.