"Orlovi" prelomili otpor i savladali Crnu Goru, Evropsko prvenstvo nikad bliže

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Beogradu selekciju Crne Gore sa 3:1, u meču kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo. "Orlovi" su tako došli na korak od cilja i plasmana na prvenstvo Evrope, prvi put posle 24 godine
"Orlovi" prelomili otpor i savladali Crnu Goru, Evropsko prvenstvo nikad bliže© ATA Images

Srbija je uspela da pobedi u najvažnijoj utakmici u kvalifikacijama za plasman na prvenstvo "starog kontinenta".

Golovima Mitrovića i Tadića, Srbija je uspela da slomi otpor upornog rivala i tako dođe do izuzetno bitna tri boda.

Odlično su izabranici selektora Dragana Stojkovića Piksija ušli u meč, pošto su do prednosti došli već u devetom minutu.

Aleksandar Mitrović još jednom je demonstrirao klasu, kada je prvo driblingom zaobišao protivnika, izborio poziciju za šut, a potom spoljnim delom stopala matirao golmana Mijatovića.

Ipak, obilo se Srbiji o glavu to što je do kraja prvog dela utakmice "stala na loptu".

Crna Gora je čekala svoje prilike iz prekida i tranzicije i upravo je jednu takvu iskoristila.

Igrao se 36. minut kada je Srbija imala šansu da zapreti iz prekida, ali je umesto toga usledila kontra Crne Gore.

Marušić je proigrao Jovetića, a iskusni napadač je dobro reagovao, brzo se namestio na udarac i poslao neodbranjiv šut iza leđa golmana Vanje Milinković Savića.

Na pauzu za poluvreme otišlo se sa rezultatom 1:1, što je značilo da će drugih 45 minuta doneti veliko uzbuđenje i zaplet.

Dugo je Srbiji trebalo da probije bedem protivničke kompaktne odbrane, pošto sve do 73. minuta, "orlovi" nisu imali neku izgledniju šansu.

Međutim, usledila su čak dva gola u razmaku od samo četiri minuta.

"Mat u tri poteza" izveli su fudbaleri Srbije u 73. minutu. Lukić za Sergeja, ovaj iz prve za Tadića, koji odlično diže glavu, primećuje Mitrovića, a najbolji strelac u istoriji naše selekcije rešava lak zadatak i prosleđuje loptu u praznu mrežu za novo vođstvo Srbije.

Četiri minuta kasnije, uloge su se zamenile, pošto je Mitrović proigrao svog kapitena Tadića, a ovaj sjajno namestio stopalo, gađao i efektno pogodio gol gostiju za, tada već ubedljivih, 3:1 za Srbiju.

Uprkos uzbuđenjima, rezultat se do kraja meča nije menjao, pa je Srbija upisala bitnu pobedu nad Crnom Gorom.

"Orlovi" su tako došli na korak od plasmana na Evropsko prvenstvo, pa će im u poslednjem kolu, protiv selekcije Bugarske, bod biti dovoljan za plasman na šampionat Evrope, prvi posle 24 godine.

• 17. okt 2023 • 22:42

22:42

Kraj meča, Srbija je savladala Crnu Goru

"Orlovi" beleže pobedu rezultatom 3:1 (1:1), te tako dolaze na korak od plasmana na Evropsko prvenstvo.

• 22:25

77' - GOOL! Tadić strelac za 3:1

"Odužio" se Mitrović asistecijom Dušanu Tadiću, koji je namestio stopalo, ciljao i pogodio gol rivala, za sada veliku prednost Srbije od 3:1.

• 22:21

74' - GOOL! Ponovo Mitrović, Srbija vodi 2:1

Mat Srbije u tri poteza, Lukić za Sergeja, ovaj za Tadića, koji je prepoznao izletanje golmana gostiju, pa je usledio pas za Mitrovića, kojem nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu Crne Gore.

Srbija od 74. minuta vodi sa 2:1.

• 22:19

72' - Tadić šutira glavom preko gola

Dobar napad "orlova" po levoj strani, centaršut Kostića išao je na Tadića, čiji šut glavom ide preko gola gostiju.

Ostaje 1:1.

• 22:07

60' - Prete gosti, brani Vanja Milinković Savić

Evo prvog pokušaja Crne Gore u drugom delu meča, sa nešto veće distance probao je Camaj, ali je dobro reagovao Vanja Milinković Savić.

• 22:05

57' - Srbija opasnija u nastavku, ali nema konkretnih šansi

Pojačao je tempo sastav Dragana Stojkovića Piksija, ali se Crna Gora za sada kompaktno, organizovano i disciplinovano brani.

• 21:52

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvreme.

Selektor Stojković izvršio je dve promene u sastavu. Na terenu je Sergej Milinković Savić, koji ulazi umesto Ilića, kao i Filip Kostić, koji menja Mladenovića.

• 21:36

Poluvreme: Srbija - Crna Gora 1:1

Nakon prvih 45 minuta na stadionu "Rajko Mitić", rezultat na meču Srbije i Crne Gore je 1:1.

Mitrović je u devetom minutu doneo Srbiji vođstvo, ali je Jovetić u 36. izjednačio za goste.

• 21:34

45' - Igraće se još tri minuta

Četvrti arbitar pokazao je da će sudijska nadoknada iznositi tri minuta.

• 21:24

36' - GOL! Crna Gora stiže do izjednačenja, Jovetić je strelac

Odlično su gosti povukli kontru, u kojoj je Marušić pronašao Jovetića.

Napadač Crne Gore demonstrirao je svoju klasu, pošto se brzo namestio na udarac, a onda poslao loptu u mrežu Srbije za 1:1.