Engleska slavila nakon preokreta, Italiji "visi" plasman na Evropsko prvenstvo

Fubalska reprezentacija Engleske, savladala je selekciju Italije sa 3:1 u meču osmog kola Grupe C, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Pravi fudbalski klasik viđen je u duelu Engleske i Italije na stadionu "Vembli" u Londonu.

Gosti su poveli, ali je domaća selekcija uspela da poveže redove i na kraju dođe do pobede koja im je overila plasman na Evropsko prvenstvo.

Igrao se 15. minut kada je Skamaka postigao gol za "azure", nakon asistencije Di Lorenca.

Do kraja prvog poluvremena viđen je još jedan gol, u mreži Italije.

Postigao ga je Kejn u 32. minutu, preciznim udarcem sa bele tačke.

Englezi su preokret kompletirali u 57. minutu, kada je strelac gola bio Rašford.

Finalni udarac gostujućoj selekciji, Kejn je drugim svojim golom na meču, zadao u 77. minutu.

Engleska je došla do 16. boda, čime je osigurala plasman na Evropsko prvenstvo.

Italija je ostala na 10 bodova u Grupi C, što je tri manje od Ukrajine, koja je druga na tabeli.

Italiju očekuju još dva meča, protiv Severne Makedonije i upravo protiv Ukrajine.

U ostalim mečevima odigranih u utorak, Slovenija je savladala Irsku sa 1:0, Danci su bili bolji od San Marina sa 2:1, istim rezultatom je Kazahstan slavio nad Finskom, dok je meč Litvanije i Mađarske završen 2:2.