Zvezdina mašina stala u drugom poluvremenu, Monako došao do pobede u Beogradu

Košarkaši Monaka došli su do prve pobede u novoj sezoni Evrolige, pošto su u Beogradu pobedili Crvenu zvezdu sa 82:76

Crvena zvezda je bila na dobrom putu da ostvari novu pobedu u Evroligi, ali se crveno-bela mašina zaustavila negde duž tog puta.

Meč nije počeo najbolje po crveno-bele. Dugo se Zvezda mučila u napadu, ali, srećom po njih, nije blistao ni protivnik na startu meča.

Monako jeste došao do minimalne prednosti nakon uvodnih minuta, ali se onda Zvezda razigrala, pa je preuzela vođstvo i diktirala tempo.

Rokas Giedraitis je namestio ruku, pogodio četiri trojke, pa je Zvezda na kraju prve četvrtine imala 23:14.

Crveno-beli su imali igru, ogromnu podršku sa tribina, ali se Monako, tiho i polako, vratio u meč.

Uspeli su gosti sredinom druge četvrtine da dođu do prednosti, ali je Zvezda fenomenalnom igrom u poslednjim minutima postavila stvari na svoje mesto, pa na odmor otišla sa 44:38.

Monako je bolje ušao u nastavak – lakše su dolazili gosti do poena, a malo je utihnuo i napad domaćih.

To je omogućilo gostima da dođu do prednosti i potpuno neizvesne poslednje četvrtine.

Majk Džejms je, po običaju, pogađao iz svih pozicija, ali i razigravao saigrače.

Bolomboj je odigrao značajnu ulogu u poslednjoj četvrtini, kada je agresivnom igrom i borbenošću dolazio do ofanzivnih skokova.

Posle jednog takvog, Adam Hanga je pogodio trojku, kojom je Zvezda ponovo došla do prednosti – 67:66.

Ali, to su bili samo trzaji Zvezde u napadu, pošto on nikako nije funkcionisao u nastavku, što je Monako umeo da iskoristi i dođe do prve evroligaške pobede u novoj sezoni.

Giedraitis je postigao 20 poena (18 u prvom poluvremenu), Nedović je ubacio 15, a dvocifren je bio i Bolomboj sa 11.

Najefikasniji kod gostiju bio je Džejms sa 18 poena (uz 11 asistencija), Dijalo je dodao 12, a prve poene (u prvim minutima) u Evroligi upisao je Kemba Voker – dva, oba sa penala.

Zvezda za dva dana igra u Bolonji protiv Virtusa.

• 18. okt 2023 • 21:58

21:58

Kraj meča - 76:82

Monako je došao do prve evroligaške pobede u novoj sezoni.

• 21:50

40' Trojka Dijaloa - 72:79

Promašio je trojku Džejms, ali su gosti došli do lopte, pa je Dijalo doneo velikih sedam razlike u poslednjem minutu.

• 21:37

33' Trojka Hange, Zvezda vodi - 67:66

Veliki posao je uradio Bolomboj, koji je došao do skoka u napadu, a onda je Hanga pogodio za novo vođstvo.

• 21:29

Kraj treće četvrtine - 63:64

Teodosić je promašio šut za tri poena, Zvezda sa minimalnim zaostatkom ulazi u poslednju četvrtinu.

• 21:27

30' Prelepa akcija Zvezde - 63:64

Fenomenalna akcija crveno-belih, Teodosić asistira za Bolomboja koji dolazi do novih poena.

• 21:18

26' Prvi poeni za Kembu Vokera - 53:54

Sa linije penala, Kemba Voker dolazi do prvih poena u Evroligi i donosi Monaku prednost.

• 21:04

21' Nastavljen je meč

Zvezda ima loptu.

• 20:49

Poluvreme - 44:38

Monako je uspeo da preokrene, na kratko, ali je Zvezda agresivnom igrom u poslednjem minutu ponovo stvorila lepu razliku.

Giedraitis je bio sjajan u prvom poluvremenu, pogodio je 18 poena (4/5 trojke),

Na drugoj strani, najefikasniji je Džejms sa 12.

• 20:48

20' Trojka Nedovića, pa zakucavanje Bolomboja - 44:38

Sjajna zvezda u poslednjem minutu prvog poluvremena.

• 20:42

19' Serija Monaka, Ivanović traži tajm-aut - 37:38

Gosti su napravili seriju 5:0, zbog čega trener crveno-belih traži tajm-aut.