Nanelijeva trojka nedovoljna, Partizan nakon produžetka poražen u Pireju

Košarkaši Partizana pretrpeli su poraz na gostovanju u Atini od ekipe Olimpijakosa. Grčki klub slavio je rezultatom 98:94, nakon produžetka

Nestvarna utakmica viđena je u dvorani "Mira i prijateljstva" u Pireju u duelu crveno i crno-belih.

Koliko je uzbudljivo i neizvesno bilo u Atini, govori i podatak da je pobednik poznat tek nakon produžetka.

Viđeni su preokreti, atraktivni potezi, rezultatska klackalica i serije dva tima, koš u poslednjoj sekundi koji je izborio produžetak, a pobednika je potom odlučila penal završnica.

Imao je Olimpijakos kontrolu u prvih 20 minuta meča, u nekoliko navrata vodio dvocifrenom razlikom, ali je igra Partizana u trećoj četvrtini potpuno šokirala grčki tim.

Pirejski crveno-beli su na krilima gotovo ispunjene dvorane, relativno lako stigli do osetnije razlike.

Pogađali su Kenan, Piters i Larencakis iz raznih pozicija i delovalo je da Olimpijakos ima konce meča u svojim rukama.

Ipak, kad god bi se odlepili na nešto osetniju razliku, Partizan je imao spreman odgovor.

Na minut do kraja druge četvrtine, Olimpijakos je imao 10 razlike, ali je mini-serijom od 4:0, tim Željka Obradovića smanjio zaostatak, pa se na pauzu otišlo sa šest poena u korist Grka.

Način na koji je srpski tim otvorio drugo poluvreme, tj. treću četvrtinu, potpuno je izbacio Olimpijakos iz ove utakmice.

Na krilima neumornog Smailagića, a potom i ostatka ekipe, Partizan je zaključno sa finišom druge četvrtine, napravio prvo seriju 10:0, a potom i 20:2.

Ni tajm-auti koje je tražio trener Barcokas, nisu uspeli da razdrmaju šokirane crveno-bele.

Partizan je stekao 13 poena prednosti, a u poslednju četvrtinu je ušao sa 10.

Olimpijakos je uspeo da poveže redove početkom poslednje deonice.

Izašči su Grci energično, pronašli ritam i počeli da pogađaju šuteve sa distance.

Sada je Obradović bio primoran da tajm-autima "gasi požare", ali je Olimpijakos nastavljao da pogađa.

Trojkama Vokapa, pa onda i Papanikolaua i Larencakisa, domaćin je uspeo da smanji razliku na samo jedan poen.

Kevin Panter je apsolutno preuzeo odgovornost u ključnim momentima meča i gotovo da je sam svojim poenima odbijao nalete rivala.

Međutim, domaćin je pronašao dobitnu formulu i u samu završnicu ušao sa tri poena razlike.

Ipak, tim koji sa klupe predvodi najbolji trener Evrolige prošle sezone, napravio je ogromnu grešku u komunikaciji i odbrani u poslednjem napadu.

Partizan je to iskoristio, pošto je Panter pronašao Nanelija samog u ćošku, a ovaj hladnokrvno pogodio trojku i izborio produžetak.

Partizan je zadao prvi udarac u dodatnih pet minuta košarke, ali je Olimpijakos imao više snage, koncentracije i raspoloživih igrača u produžetku.

"Čelične živce" pokazali su igrači grčkog tima, koji su bili precizni u penal završnici i tako došli do trijumfa.

Partizan je stigao do trećeg poraza u četiri uvodna meča u Evroligi ove sezone.

Sa druge strane, Olimpijakos dolazi do polovičnog uspeha, pošto je nakon produžetka dođe do drugog trijumfa.

• 19. okt 2023 • 22:42

22:42

Kraj meča, Olimpijakos je pobedio nakon produžetka

Avramović je promašio drugo slobodno bacanje, čime je Partizan dozvolio Olimpijakosu da se svojim pogođenim slobodnim bacanjima odmaknu na četiri poena razlike i tako slave u Pireju.

• 22:34

44' - Ponovo +3 za Olimpijakos

U poslednji minut produžetka, Olimpijakos je ušao sa poenom prednosti, da bi potom poenima Vilijams Gosa, razlika povećana na tri poena.

Ista meta, isto odstojanje - Partizan ima tri poena zaostatka i šansu da izbori novo izjednačenje i novi produžetak.

Do kraja prvog ostalo je opet 17 sekundi.

• 22:20

40' - Naneli za produžetak!!!

Nije jasno šta su radili košarkaši Olimpijakosa u poslednjem posedu regularnog toka.

Partizan sjajno koristi grešku u komunikaciji i odbrani, Panter pronalazi Nanelija u ćošku, a ovaj hladnokrvno pogađa trojku u poslednjoj sekundi, kojom srpski tim uspeva da izbori produžetak!

Dodatnih pet minuta košarke odlučiće pobednika ovog sjajnog meča.

• 22:13

40' - Neverovatna drama, Partizan ima napad za pobedu

Vodili su crno-beli čitavu poslednju deonicu, imali šansu da se odlepe u zadnjem minutu na veću razliku, ali umesto toga usledile su greške i faulovi.

Larencakis je pogodio slobodna bacanja, nakon kojih grčki tim vodi 83:82.

Do kraja meča ostalo je 17 sekundi, Partizan će imati naredni posed.

• 22:01

36' - Grci smanjuju na dva razlike

Evo potpune drame u Pireju, pošto je Olimpijakos u velikom naletu.

Grčki tim zaigrao je mnogo bolje u poslednjoj deonici i tako smanjio razliku sa 13 na samo dva poena u korist srpskog tima.

• 21:50

31' - Olimpijakos se probudio i smanjio razliku na šest poena

Brzo je trener Obradović bio primoran da traži tajm-aut, pošto je Olimpijakos poslednju četvrtinu otvorio serijom 4:0.

Grčki tim je tako smanjio razliku u korist Partizana na šest poena - 69:63.

• 21:46

Kraj treće četvrtine: Olimpijakos - Partizan 59:69

Sjajna treća četvrtina koju su odigrali izabranici Željka Obradovića, u kojoj je Partizan na momente imao i 13 poena prednosti.

Nakon 30 minuta košarke, srpski tim ima "plus" 10 i može znatno mirnije da uđe i odlučujuću, četvrtu četvrtinu.

• 21:29

26' - Partizan u velikom naletu

Nastavljaju Obradovićevi momci sa sjajnom košarkom, te serijom 18:2 dolaze do prve osetne razlike protiv Olimpijakosa - 59:51.

• 21:22

22' - Partizan vodi!

Serija srpskog tima nastavlja se na 12:0, pa tako Partizan dolazi do vođstva - 52:49.

• 21:20

21' - Nastavljen je meč

Trojkom Smailajića, Partizan na najbolji način otvara treću deonicu.