Brentford u 99. minutu šokirao i pobedio Siti

Fudbaleri Brentforda savladali su u gostima ekipu Manečster sitija sa 2:1 u meču 16. kola Premijer lige.
Brentford u 99. minutu šokirao i pobedio SitiGetty © Alex Livesey

Spektakularan meč i šokantna pobeda Brentforda na "Etihadu" u Mančesteru.

Gosti su do pobede došli golom u devetom minutu nadoknade, uprkos brojnim prethodnim pokušajima "građana" da osvoje sva tri boda.

Utakmica je odlično počela po Brentford, koji je nakon početnog odmeravanja snaga, prvi došao do vođstva.

Igrao se 15. minut kada je Toni zatresao mrežu domaćih.

Trudio se Siti da do kraja prvog dela utakmice dođe do izjednačenja, ali je delovalo da do toga ipak neće doći.

Međutim, u prvom minutu nadoknade, Foden je uspeo da pogodi i donese domaćinu 1:1.

To je značilo da u drugih 45 minuta, tim iz Mančestera može da uđe znatno rasterećenije.

Bio je to slučaj, ali nije uspevao Siti da iskoristi mnogobrojne šanse za gol.

Disciplinovano i predano su se gosti branili, ali su im i "građani" pomogli svojim manjkom koncentracije i sreće u samoj završnici.

Na sve moguće načine su izabranici Pepa Gvardiole pokušavali da postignu pogodak i dođu do pobede.

Propuštali su šanse redom Holand, Silva, De Brujne, Gundogan, Kanselo...

Nadoknada drugog poluvremena iznosila je 10 minuta, zbog prethodnih prekida, ali ni u njoj domaćin nije mogao da reši meč u svoju korist.

Umesto gola Sitija, u devetom minutu nadoknade, Brentford je zatresao mrežu.

Odlično odrađen kontra napad i završnica Tonija, koji je postigao drugi gol na meču i tako stavio tačku na isti.

Siti tako nije iskoristio priliku da izbije na prvo mesto u domaćem prvenstvu, pa sada sa 32 boda ima dva manje od Arsenala, koji ima meč manje.

Brentford je stigao do 19. boda i desetog mesta na tabeli.