Real kiksnuo u Sevilji - spasio ih defanzivac, ovo je šansa za Barselonu

Fudbaleri Real Madrida nisu uspeli da slave u prvoj utakmici nakon dvonedeljne reprezentativne pauze, pošto su na gostovanju Sevilji odigrali nerešeno 1:1
Real kiksnuo u Sevilji - spasio ih defanzivac, ovo je šansa za BarselonuGetty © Fran Santiago / Stringer

Ekipa Karla Ančelotija propustila je priliku da se dodatno udalji od svojih rivala na vrhu tabele.

Real se ozbiljno mučio tokom većeg dela meča, pošto je Sevilja bila ta koja je više napadala i stvarala bolje prilike. To je došlo na naplatu kada je David Alaba u 74. minutu postigao autogol.

Istina, Real je uspeo da se vrati u meč samo četiri minuta kasnije, nakon pogotka desnog beka Danija Karvahala, ali je i u finišu meča bilo očigledno da se "kraljevski klub" muči sa stvaranjem šansi u napadu.

Posle ovog remija, Real Madrid je i dalje prvi sa 25 bodova, tri više od Đirone i četiri više od Barselone, ali obe ekipe imaju utakmicu manje i priliku da se približe Ančelotijevom timu.

Sevilja je sada na 13. mestu sa samo devet bodova iz isto toliko utakmica, a protiv Reala je 77. minuta na terenu proveo reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj.