Siti slavio u Švajcarskoj, PSŽ zaboravio na debakl, Dortmund ukrotio Njukasl

Fudbaleri Mančester sitija savladali su ekipu Jang Bojsa u gostima sa 3:1 u meču trećeg kola grupne faze Lige šampiona
Siti slavio u Švajcarskoj, PSŽ zaboravio na debakl, Dortmund ukrotio NjukaslGetty © Christian Kaspar-Bartke

U grupi u kojoj se nalazi i Crvena zvezda, švajcarski tim pružao je solidan otpor aktuelnom šampionu Evrope.

Ekipa Jang Bojsa je na poluvreme uspela da ode sa nerešenim rezultatom, ali je nakon samo tri minuta u nastavku susreta, gost stigao do vođstva.

Akanđi je pogodio i doneo Gvardiolinom timu prednost.

Ipak, usledio je odgovor domaćina, koji u 52. minutu dolazi do izjednačenja, kada je gol postigao Elija.

Siti nije paničio, već je do kraja susreta sa dva gola rešio pitanje pobednika.

U oba navrata strelac je bio Holand, prvi put u 67, a drugi u 86. minutu.

Siti je tako sa maksimalnih devet bodova završio prva tri kola u grupnoj fazi Lige šampiona.

Drugoplasirani u Grupi G je Lajpcig sa šest bodova, dok će se Crvena zvezda i Jang Bojs boriti za treće mesto.

Obe ekipe imaju po jedan osvojen bod, u međusobnom susretu u Beogradu.

U ostalim mečevima, u drugim grupama, PSŽ je slavio nad Milanom 3:0, Dortmund je u gostima bio bolji od Njukasla sa 1:0, dok je Porto nakon preokreta ubediljvo porazio Antverpen sa 4:1.

Jedini nerešeni rezultat viđen je u Škotskoj, gde su Seltik i Atletiko odigrali 2:2.